Spider-Man: No Way Home’un ilk fragmanı, Peter Parker’ın çizgi romanlarda kullandığı tekniği kullanarak gizli kimliğini geri kazanacağını bize gösterdi. Bu ifşa, Mysterio’nun ölümünden sonra Örümcek Adam’ın gizli kimliğini dünyaya ifşa etmesiyle bitmişti. Spider-Man Far From Home filminden sonra 3. devam filminin hikayesinin önemli bir parçasının bu konudan ilerleyeceği biliniyordu.

Yaşanan olaylar Peter’ın Doctor Strange’e (Avengers: Infinity War olayları sırasında arkadaş oldular) yaklaşmasına ve Yüce Büyücü’ye dünyanın kendisinin Örümcek Adam olduğunu unutturacak bir büyü yapıp yapamayacağını sormasına neden oldu. Şaşırtıcı bir şekilde Strange bu teklifi kabul etti, ancak bu büyünün sonuçlarının hem Strange hem de Spidey’in başa çıkması gereken korkunç sonuçları olacaktı.

Marvel Comics’in Genel Yayın Yönetmeni Joe Quesada, dünyanın Peter Parker’ın Örümcek Adam olduğunu nasıl unuttuğunu ortaya koyan One Moment in Time başlıklı One More Day’in devamı ile bu sorunları çözmeye çalıştı.

Çizgi romanda Peter Parker, Tony Stark’ın İnsanüstü Kayıt Yasasını tanıtmasına yardımcı olmak için gizli kimliğini dünyaya kasıtlı olarak açıkladı. Kısa bir süre sonra Kingpin, Peter’a suikast girişiminde bulundu. Daha sonra yaralanan Mary Jane’i tedavi için Doktor Strange’e götüren Peter, Yüce Büyücü’ye, kimsenin Örümcek Adam olduğunu hatırlamaması için gerçeği yeniden yazacak bir büyü yapıp yapamayacağını sordu. Doktor Strange yardım etmeyi kabul etti. Peter Parker ve Mary Jane dışındaki herkes, Peter’ın gizli kimliğini zaten biliyor olsalar bile Örümcek Adam’ın kim olduğunu unuttular.

MCU’nun arkasındaki beyinlere göre Spider-Man: Far From Home’u Peter Parker’ın gizli kimliğinin mahvolmasıyla bitirmek cesurca bir hareketti. Devam filmi heyecanla beklenirken hayranlar şimdiden tatmin olmuş durumda. Film 16 Aralık 2021’de sinemalarda yayınlanacak.

SONRAKİ:

GARFİELD & MAGUİRE SPİDER-MAN: NO WAY HOME FRAGMANINDA NEDEN GÖZÜKMEDİ?