29 Kasım Pazartesi günü yakında çıkacak olan Jon Watts ve Tom Holland filmi için ön satış biletleri satışa çıktı. AMC ve diğer bilet satış web siteleri ve uygulamaları çöktüğü için birçok hayran bir mücadele içinde oldu. Ancak insanlar biletler için birbirleriyle kavga ettiğinde işler biraz daha kızgınlaştı ve hatta şiddetlendi.

Spider-Man: No Way Home’un sinemalarda gösterime girmesine üç haftadan az bir süre kala filmin pazarlaması hızlanıyor ve hayranların beklentisi tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Spider-Man: Far From Home’daki olaylardan sonra geçen film, Peter Parker’ın gizli süper kahraman kimliğinin ortaya çıkmasıyla uğraştığını gösterecek.

Yerel haber kaynağı Diario de Morelos’un bildirdiğine göre, Meksika Cuernavaca’daki bir satış bölgesinin önünde çıkan kavga, Spider-Man: No Way Home biletlerini almayı uman aşırı hevesli hayranları içeriyordu. Görünüşe göre insanlar biletlerini almak için sinemalara koştu, ancak bilet satış yerleri çöktü ve onları bilet satın alamaz hale getirdi. Gazeteye göre sinemaseverler, “Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok”un ön satışı için sıraya girme kavgasına tutuştu ve kavga büyüdü. Olayı asıl neyin tetiklediği belli değil ancak Diario de Morelos’un resmi Twitter hesabı kavganın videosunu paylaştı. Video:

Örümcek Adam’ın popülaritesi göz önüne alındığında hayranların bir sonraki filmini görmekle ilgileneceği inkar edilemez. Ancak bu beklenti birkaç nedenden dolayı önemli ölçüde yükseldi. Yeni başlayanlar için film, Holland’ın üçlemesini tamamlarken MCU’nun Spider-Man serisinin doruk noktası olarak sınıflandırılıyor. Yapım, hem Sam Raimi hem de Marc Webb’in ilgili filmleriyle de bağlantılı olacak. Geçmiş dönemlerden kötüler seriye katılacak. Ve son olarak belki de film için en büyük izleyici çekimi, Garfield ve Maguire’ın kendi Örümcek Adam yinelemeleri olarak geri döndüğünü görme olasılığı gibi gözüküyor.

Spider-Man: No Way Home, Avengers: Endgame’den bu yana resmi olarak en yüksek ön satış bileti satılan film oldu. Bu da hayranların film için ne kadar heyecanlı olduğunun bir başka göstergesi. Ancak bu tür sebepler kesinlikle şiddete dönüşmemelidir. Umarız ki bundan sonra Meksika’daki gibi başka bir olay görülmez ve hayranlar, bu ay vizyona girdiğinde uzun zamandır beklenen filmin tadını çıkarabilirler.