Sony, Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 için ilk fragmanı geçtiğimiz saatlerde yayınladı. Tom Holland’ın Spider-Man’i, MCU’ya girişinden bu yana inanılmaz derecede popülerdi ancak Sony, karakterin animasyonlu tarafıyla da büyük bir başarı yakaladı. Spider-Man: Into the Spider-Verse 2018’de piyasaya sürüldü ve Miles Morales’in Peter B. Parker, Spider-Man Noir, Peni Parker, Spider-Gwen ve Spider-Ham ile birlikte çalıştığı köken hikayesine odaklandı. Film, hayranlar ve eleştirmenler arasında inanılmaz derecede popüler olduğunu kanıtladı ve filme En İyi Animasyon Filmi dalında Oscar kazandırdı.

Devam filmi haberi filmin başarısı göz önüne alındığında sürpriz olmadı ve Sony, Spider-Man: Into the Spider-Verse 2’nin çıkacağını resmen doğrulamıştı. Filmin resmi özeti henüz açıklanmadı ancak Shameik Moore, Miles Morales’i seslendirmek için geri dönüyor ve Hailee Steinfeld, Spider-Gwen olarak geri dönecek. Devam filminin Miles ve Gwen’in romantizmini daha da derinleştireceğine inanılıyor ve Spider-Man: Into the Spider-Verse için credit sahnesi göz önüne alındığında Spider-Man 2099’un da büyük bir rolü olması bekleniyor.

Yeni yayınlanan videoda Spider-Man: Into the Spider-Verse 2’den ilk görüntüler geldi. Görüntüler CCXP Worlds kongresinde görücüye çıktıktan sonra resmi fragmanı Sony tarafından yayınlandı. Spider-Man: Across the Spider-Verse (Bölüm 1) fragmanı, Spider- Gwen’in Miles alternatif bir evrene çekilmeden ve Miguel O’Hara ile savaşmadan önce Miles Morales’i ziyaret etmesini içeriyor. Fragman:

Daha önce ertelendiğini gördükten sonra bu, Spider-Man: Across the Spider-Verse (Bölüm 1) için pazarlama hamlesi olarak ilk büyük adım. Fragman sadece devam filmi için resmi bir isim vermekle kalmıyor, aynı zamanda Miguel O’Hara’nın Spider-Man 2099’unun filmde büyük bir rolü olacağını doğruluyor. Spider-Gwen’in yanı sıra diğer Spider-Verse karakterlerinin filmde geri dönüp dönmeyeceği bilinmiyor; ancak Jake Johnson, Peter B. Parker rolünü yeniden canlandırmakla ilgilendiğini ifade etti. Spider-Man 2099’un gelmesiyle bir sonraki fragman düştüğünde devam filminin daha fazla Spider-Man karakteri tanıtması mümkün.

Into the Spider-Verse 2’nin ikiye bölüneceği duyurusuda büyük bir açıklama. Bu sadece 1. Bölüm olduğundan, Into the Spider-Verse 3 üzerinde şimdiden çalışılıyor ve bu da Sony’nin devam filminde ne kadar emin olduğunu gösteriyor. Film için hala açıklanacak çok şey var ancak şimdilik elimizdeki görüntü ve bilgiler bunlardan ibaret.