Ned Leeds’in kötü niyetli Hobgoblin olma potansiyeli Spider-Man: No Way Home’da mizahi bir şekilde ima ediliyordu, ancak Spider-Man çizgi romanlara göre onun kötü mantoyu gerçekten benimsemesi tam olarak gerçekleşmiyor. Yani çizgi romanlarda Leeds hiçbir zaman gerçek bir kötü olmadı, bu da MCU karakterinin hayranları için umut verici bir haber olabilir.

Green Goblin unvanının ilk kullanıcısı olan Norman Osborn, Spider-Man’in en büyük düşmanı ve Marvel Comics’te Doctor Doom ile birlikte en tehlikeli iki süper kötüden biri. Çizgi romanlarda Norman Osborn’un yıllarca ölü olduğuna inanılıyordu ve yozlaşmış şirket yöneticisi Roderick Kingsley, onu daha da güçlü yapan ancak delilik yan etkisinden yoksun olan değiştirilmiş bir Goblin formülü kullandı ve Goblin donanımını Hobgoblin olarak yeniden tasarladı. Kingsley, Norman Osborn kadar tehlikeli değildi ama Örümcek Adam’ın onlarca yıldır en büyük düşmanlarından biri olmaya devam etti.

Leeds, çizgi romanlarda birkaç sahte Hobgoblin’den biriydi. Kingsley, genellikle kısa ömürlü ve ölümcül bir kötü adam kostümü giymek için adamlar ve vücut dublörleri kiralayarak kendini ve kimliğini korudu. Leeds’in vücudu ve kişiliğini kullanan Kingsley onun beynini Hobgoblin olarak davranması için yıkadı, bu da MCU’nun Leeds versiyonunun gerçekten kötü birine dönüşmeyeceği, ancak bazı durumlarda Spider-Man’e karşı düşman olabileceği anlamına geliyor.

Spider-Man: No Way Home’de Eski Peter Parker ile konuşan Ned en yakın dostunun onu öldürmeye çalıştığını ve en sonunda onun kollarında öldüğünü öğrendiğinde Tom Holland’dın Peter Parker’ına asla bir kötü adama dönüşmeyeceğine ve onu öldürmeye çalışmayacağına dair söz vermesine neden oldu. Ancak buna rağmen film, Leeds’in Hobgoblin olabileceğine dair bazı ek öngörüler sağlıyor.

No Way Home boyunca Leeds, sarı ve maviyi bolca andıran yani bir Hobgoblin kıyafetine benzeyen Midtown Lisesi kıyafeti giyiyor. Leeds ayrıca sihir kullanma ve arkadaşlarına yardım etmek için portallar oluşturma konusunda da ufak çaplı yetenek gösteriyor.

Filmin sonunda Doctor Strange’in gerçeği değiştiren büyüsü sayesinde Ned ve Spiderman’in anıları artık sona erer. Bu da onun Peter’ın düşmanı olma olasılığını çok daha gerçekçi hale getiriyor. Eğer bir sonraki filmler çizgi roman konularını esas almaya devam ederse Ned’in Hobgoblin olmamasının hiçbir nedeni yok gibi gözüküyor.