Marvel Sinematik Evreni oldukça sessiz bir 2020 yılı geçirdi, ancak 2021’de süper kahramanlar filmlere muhteşem bir şekilde geri döndü. “Black Widow”, “Shang-Chi” ve “Eternals”, sinemada kendine has tarzlarıyla fırtınalar estirdi. Bununla birlikte, bu filmler her ne kadar popüler ve başarılı olursa olsun, kendilerini sürekli olarak MCU’nun üçüncü Örümcek Adam projesinin gölgesinde buldular. Spider-Man: No Way Home uzun zamandır çevrimiçi ortama adeta hükmediyor.

Ağustos 2021’de “No Way Home”un ilk fragmanı yayınlanmıştı. Fragmanı göz önüne alarak hayranların çok büyük beklentiler içerisine girdiğini söylemek yalan olmaz.Bunca şeyin ardından Marvel hayranlarının ikinci bir teaser istemesi uzun sürmedi ve en sonunda Marvel Studios ve Sony Pictures ikinci ve son fragmanı yayınladı.

Bizlerde bugün filmden ne bekleyeceğimiz konusunda daha iyi bir fikir vermenin yanı sıra, “No Way Home”a son bakışımızı, gözden kaçırmış olabileceğiniz küçük ayrıntılarla dolu bir yazı hazırlamak istedik.

Üzücü Bir Paralellik

“No Way Home” fragmanı, eski Spidey hareketlerine geri çağrı görevi gören ilginç paralelliklerle doluydu. Belki de eski bir filme yapılan en büyük referans, MJ’in bir iskeleden düştüğü ve Peter’ın onu zamanında kurtarabileceği veya kurtaramayacağı gibi görünen bir sahneydi. Ellerinin neredeyse birleştiğini görüyoruz, ancak MJ’in kurtulup kurtulmadığını görmek için filmi beklememiz gerekecek. Ayrıca sahnede gözüken eldiveni ise bir önceki sahneyle uyumsuzluk gösteriyor. Bu da 3 Spider-Man karakterinden biri olabileceği konusunu tekrar akıllara getiriyor.

Elektro Artık Bizim Hatırladığımız Şekilde Değil

“Spider-Man: No Way Home” pazarlama tekniklerinin neredeyse tamamının ortaya çıkardığı gibi, Tom Holland’ın Spidey’i birden fazla “Spider-Man” film serisindeki kötülerle savaşacak. Eski Dr. Curt Connors, 2012’nin “The Amazing Spider-Man” filmindekiyle büyük ölçüde aynı görünüyor, ancak Elektro yepyeni görünümüyle hayranları heyecanlandırıyor.

İkinci fragman, yeni ve geliştirilmiş Electro’yu şimşek maskeli görkemiyle, neon mavisini tamamen ortadan kaldırarak gösterdi. Tabii ki bu şu soruyu akla getiriyor: Karakterin bu versiyonu “İnanılmaz Örümcek Adam”ın devam filmindekiyle aynı mı, yoksa bir varyant mı? Şimdilik sadece bekleyip görmemiz gerekecek.

Doc Ock’un Dokunaçları Stark Teknolojisiyle mi Değiştirildi?

Hayranlar Doctor Octopus’u oldukça merak ediyor ve yakından tanıyor. Ancak Octavius’un kendisi harika bir şekilde tanıdık olsa da, ünlü dokunaçlarında farklı olan bir şey var.

Bu değişiklik Örümcek Adam’ın fragmanda yer aldığı iki sahnede ortaya çıkıyor. Yakından bakıldığında dokunaçların “Spider-Man 2″de olmayan kırmızı bir kaplamaya (ya da kabuğa) sahip olduğu görülüyor. Bu, Stark teknolojisini gösterebilecek bir renk. Bunun nedeni belirsiz olabilir, ancak kesinlikle Doc Ock’un MCU’ya gelişiyle bir ilgisi var.

Sinister Six Var Ama Bir Kişi Eksik

No Way Home’un ilk fragmanında, filmde göreceğimiz kötü adamlara dair ince ipuçları vardı. Kesin olan tek şey eski güzel günlerdeki gibi metal dokunaçlarını sallayarak ortaya çıkan Doc Ock’un görünüşüydü. Sandman, Electro, Green Goblin ve Lizard ima edildi, ancak onları hiçbir zaman doğrudan görmedik.

Ancak her şey ikinci fragmanda değişti. Burada, dört kötünün hepsi hakkında kafa kafaya görüşler aldık hatta Electro ve Green Goblin’den bazı diyaloglar bile duyduk. Bu, Peter’ın uzun süredir Sinister Six olduğu söylenen bir grup süper kötüyü üstleneceğini kesinlikle doğruluyor.

Eğer öyleyse altıncı kötü adam kim? Bu konuda altıncı bir kötü adam olacak mı? Çizgi roman süper kötü takımı kesinlikle Sinister Five olarak adlandırılmıyor, ancak karışımda altıncı bir kötü adam varsa, o zaman Sony ve Marvel Studios bu gizemli karakteri gizli tutmak için harika bir iş çıkardı. Çevrimiçi ortamda en büyük hayran spekülasyonları, altıncı üyenin Vulture (Michael Keaton), Mysterio (Jake Gyllenhaal) veya Venom (Tom Hardy) olduğunu gösteriyor. Hepsinin bu filmde yer almak için sağlam şansı var ve hatta belki de altıdan fazla kötü adamla karşılaşabiliriz.

3’e 3 Gerçekleşecek Bir Savaş

“No Way Home” fragmanının en inanılmaz çekimlerinden biri Peter ‘ın havada Electro, Sandman ve Lizard’a doğru uçarken göründüğü sahne. Örümceğimizi asla dışlamasak da, bu adil olmayan bir dövüş ve Peter’ın hiç şansı yok gibi görünüyor. Ancak bizce bu bire bir savaş değil.

Marvel fragmanları, karakterleri ve nesneleri düzenlemeleriyle bilinir ve 3 Spider-Man’in görünüşlerini son filme saklamak için bu önemli sahneden kaldırılmış olmaları kuvvetle muhtemeldir.

Uğursuz Adam J. Jonah Jameson Geri Döndü

Yazarlar yönetmen Sam Raimi’nin “Spider-Man” üçlemesinde öne çıkan bir karakter yaptıktan sonra JK Simmons, “Far From Home” ile J. Jonah Jameson’ın yeni bir versiyonu olarak geri döndü. Kendisi gazete çalışanlarına emirler yağdırmak yerine, artık Örümcek Adam’dan açıkça hoşlanmayan, masa başı bir talk show sunucusu. 2019’daki geri dönüşü sinemaseverler için büyük bir sürpriz oldu ve bu, onların sadece bir seferlik mi yoksa Simmons’ın uzun bir süre mi kalacağını merak etmelerine yol açtı. İkinci “No Way Home” fragmanı, hayranlara MCU’nun bir şehir caddesinde kaşlarını çatan, bıyıklı Jameson’a hızlı bir bakışını göstererek yanıt verdi.

2. Fragmanda göstermek istediğimiz detaylar bu şekildeydi, bunların yanı sıra yeni kostümüde ufak sahnelerde gördük. Özelliklerini tam olarak bilmiyoruz ancak havalı gözüktüğü açıkça ortada.