Spider-Man: No Way Home’un ilk fragmanı, diğer Marvel Sinematik Evreni filmi Avengers: Endgame’in izlenme rekorunu kırdı. EndGame filmi gösterime girmesiyle çok sayıda rekor kırdı, hasılatı dünya çapında 2.798 milyar doları aştı ve tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi oldu, ancak kısa bir süre önce yeniden gösterimi olan Avatar filmi tarafından tahttan indirildi.

No Way Home fragmanı, Avengers EndGame fragmanını geride bırakarak ilk 24 saat içinde küresel anlamda 355,5 milyon izlenmeye ulaşarak yeni rekoru kırdı. Aynı rekor Avengers: Endgame’de 289 milyon idi. Ek olarak video, 2,91 milyonu ABD olmak üzere 4,5 milyon söz ile tüm zamanların en büyük 24 saatlik sosyal medya sohbet hacmi rekorunu kırdı. Aynı rekor Avengers: Endgame’de 1,94 milyondu.

Spider-Man: No Way Home’un fragmanını çevreleyen beklenti düzeyi göz önüne alındığında, bu rekorları kırdığını görmek sürpriz olmamalı, ancak Avengers: Endgame’i yendiğini görmek ilginç bir sürpriz oldu. 2019’da yayınlanan Avengers şimdiye dek yayınlanan 22 filme öncülük edecekti. Bir sonraki filmin ne getireceği beklentisi filmi oldukça yükseltti. Bununla birlikte, No Way Home’un çoklu evren hikayesi – Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın olası görünümleriyle ilgili sayısız teori Sony ve Marvel’ın fragmanı hemen yayınlaması için baskı oluşturdu.

Spider-Man: No Way Home’a ilk bakış tüm zamanların en yüksek etkileşim seviyesindeydi. Film 17 Aralık’ta vizyona girdiğinde hangi teorilerin meyvelerini vereceğini ve bu izleyici başarısının gişe rekorları kırıp kırmayacağını sadece zaman gösterecek.

Kaynak: deadline.com

SONRAKİ:

KEVİN FEİGE, AVENGERS 5’İN SİNEMALARA NE ZAMAN GELECEĞİNE DAİR KONUŞTU