Tom Holland’ın Peter Parker olarak altıncı kez görünmesinden kısa süre önce yayınlanan üçüncü film, 2021’de Sony Pictures ile ortak yapımda Marvel Studios’un son filmiydi.

Film için beklenti rekor düzeydeydi ve gişe tahminleri, filmin bir Spider-Man filmi için tarihteki en büyük çıkışa sahip olacağı düşünülüyordu ve öyle de oldu. Filmin pazarlaması, Tom Holland’ın Parker’ını Alfred Molina’nın Doc Ock’u ve Jamie Foxx’un Electro’su gibi düşmanlarla karşı karşıya getiren film enkarnasyonlarından bazu unsurları bir araya getirme sözü verdi.

Deadline’a göre Spider-Man: No Way Home, dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat elde ederek birincil dönüm noktasını geçti. Tam şu anda yani 12 günde 1,05 milyar dolar hasılat elde ederek 2021’in en yüksek hasılat yapan filmi ve Sony’nin ortaklık ettiği tüm zamanların iki numaralı hasılat yapan filmi oldu.

Bu başarı bir Marvel Studios projesi için nispeten sıradan olsa da, pandemi önlemlerinin film endüstrisini büyük ölçüde etkilediği bir dünyada bu o kadar da küçük bir başarı değil. 2020-2021 yılları dokuz filmin 1 milyar doların üzerinde hasılat elde ettiği 2019’daki rakamlardan çok uzaktı. Anlaşılır bir şekilde izleyiciler kalabalık iç mekanlara geri dönmek konusunda temkinli davrandılar ve stüdyoların bir adım atmasını beklediler. Virüs kontrol altına alınabilirse 2022’de gişe hasılatları hiç olmadığı kadar yüksek olacak gibi gözüküyor.