Güncellenmiş bir gişe raporunda Spider-Man: No Way Home, tüm zamanların en büyük ikinci açılış hafta sonunu resmen gerçekleştirdi. Jon Watts’ın yönettiği Spider-Man: No Way Home, Tom Holland’ın Peter Parker’ına odaklanan üçüncü MCU solo filmi.

Raporlar yayınlanmadan önce de bildiğimiz gibi Spider-Man: No Way Home yılın en hareketli filmiydi. Hayranlar Alfred Molina ve Willem Dafoe gibi önceki seri aktörlerinin MCU’ya katılmasına izin veren çok yönlü öncül ile filme çekildi. Yine de No Way Home’un ilk hafta sonunda ne kadar büyük bir başarı elde edeceğini çok az kişi biliyordu. Birkaç günlük pazar rakamlarına bakıldığında 253 milyon dolar ile tüm zamanların en yüksek üçüncü açılışını yapan film, açıklanan son rakamlara göre kendine yeni bir yer bulmuş gibi gözüküyor.

Sony’nin yeni güncellemesine göre Spider-Man: No Way Home, yurt içinde ilk hafta sonunda 4.336 lokasyonda 260 milyon dolar kazandı. Bu tüm zamanların ikinci en yüksek açılış haftasıydı. Avengers: Infinity War’ın tutarı ise 257 milyon $ idi.

Spider-Man: No Way Home’un performansı, özellikle koronavirüs pandemisinin durumu düşünüldüğünde gerçekten etkileyici. Aylardır genel gişe durumu normale doğru titrek adımlar attı, ancak yılın toplam geliri hala 2019’a göre keskin bir şekilde düşük. No Way Home’dan önce, Star Wars: The Rise of Skywalker’dan bu yana hiçbir film 100 milyon dolar barajını aşamamıştı. Spider-Man: No Way Home sadece bu beklentiyi yenmekle kalmadı, 2018’de çok normal şartlar altında vizyona giren ve o zamanlar gelmiş geçmiş en büyük MCU oyuncu kadrosuna sahip bir film olan Infinity War’ı bile geçmeyi başardı.