Spider-Man: No Way Home, Tom Holland’ın Spider-Man olarak yer aldığı Homecoming üçlemesinin üçüncü filmidir. Kısaca özetlememiz gerekirse No Way Home etrafındaki beklenti astronomik düzeydeydi, çünkü fragmanlar önceki Spider-Man serilerinden geri dönen karakterleri ortaya çıkarmıştı.

Yazar McKenna ve Sommers, THR ile yaptığı bir röportajda Maguire ve Garfield’ın Spider-Man: No Way Home çekim programının yarısına gelene kadar sözleşmeyi imzalamadıklarını açıkladı. No Way Home, Ekim 2020’de çekimlere başladı ve film için planlar görkemli olmasına rağmen Maguire ve Garfield, Aralık 2020’ye kadar projeye resmi olarak imza atmadılar. Yazarlar’ın senaryoyu normal olarak oyuncuların filmde olacakmış gibi yazmaları gerekiyordu. McKenna, “Yapabileceğimiz tek şey, istediğimiz herkesi alıyormuşuz gibi davranmak ve bunun gerçekten gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek.” “Neyse ki Maguire ve Garfield No Way Home’a katıldı ve planımız başarıyla tamamlandı.”

Spider-Man: No Way Home için söylenen her söylenti ile seyircinin beklentileri tavan yaptı. Ancak şu anda hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından en çok incelenen MCU ve Spider-Man filmlerinden biri olduğu için No Way Home bu beklentileri karşılamayı başarmış gibi görünüyor. No Way Home, sadece 12 günlük vizyondan sonra dünya çapındaki gişede 1 milyar doları aştı. Film trajik, ancak uygun bir sona sahip olsa da kapılar başka bir devam filmi için sonuna kadar açık olacak şekilde aralandı.