Spidey, Marvel Studios ve Sony Pictures’ın çizgi roman film serisinin bir parçası olabilmesi için karakteri yeniden başlatmayı içeren bir anlaşma yapmasından sonra MCU’ya ilk olarak 2016’nın Captain America: Civil War’ında katıldı. Tom Holland, MCU’da Spider-Man olarak rol aldı ve 2017’de Spider-Man: Homecoming’de kendi solo filminde başarılı bir şekilde rolü üstlendi.

Peter Parker o zamandan beri hem 2018’in Avengers: Infinity War’ında hem de 2019’un Avengers: Endgame’de göründüğü için, Holland’ın hayranları karakteri tekrar tekrar görmek için uzun süreler beklemek zorunda kalmadı. 2. Spider-Man filmi Peter Parker’ın normal bir lise çocuğu olmaya devam ettiğini, sınıf arkadaşlarıyla yaz tatiline çıktığını ve MJ’e onun hakkında nasıl hissettiğini gösteriyor.

Marvel Studios ve Sony Pictures artık resmi bir şekilde anlaşmalı. Bizler ise bugün bu anlaşmanın neleri doğurduğunu ve ötesinde filmden ne beklememiz gerektiğini kısaca özetleyeceğiz.

Tom Holland, Spider-Man: No Way Home İle Yolun Sonuna Geliyor

Aktörün açıkladığı gibi, Holland ilk olarak seriye katıldığında altı MCU filmi için bir sözleşme imzaladı. Spider-Man: Far From Home, Captain America: Civil War, Spider-Man: Homecoming, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame ile beraber beşinci filmi oldu. Hal böyle olunca Holland’ın kontratında Spider-Man: No Way Home tarafından yerine getirilecek bir film daha var. Yapılan bir röportajda, oyuncu üçüncü Spider-Man filminin ardından sözleşmesinin resmen bittiğini bir kez daha doğruladı. Dedikleri şu şekildeydi:

Spider-Man: No Way Home sözleşmemdeki sonuncu film, ekibime her zaman beni geri isterlerse orada olacağımı söyledim. Bu muhteşem dünyanın bir parçası olmanın her dakikasını sevdim. Hayatımı daha iyi bir şekilde değiştirdi, burada olduğum için çok şanslıyım. Beni geri isterlerse orada olacağım, istemezlerse gün batımına doğru çok, çok mutlu bir insan olarak yürüyeceğim çünkü inanılmaz bir yolculuktu.”

Spider-Man: No Way Home 17 Aralık 2021’De Çıkıyor

Spider-Man: Homecoming ve Spider-Man: Far From Home arasındaki iki yıllık fark göz önüne alındığında, Spider-Man: No Way Home önceki filmlerin izinden gidiyor. Filmin ilk olarak Temmuz 2021’de vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak küresel salgın ve sinema salonlarının kapanması nedeniyle Marvel ve Sony, filmin çıkış tarihini 17 Aralık 2021’e erteledi. Herhangi bir aksilik olmazsa Spider-Man: No Way Home, Black Widow, Shang-Chi ve Eternals’ın ardından bu yıl vizyona giren dördüncü MCU filmi olacak. Marvel ve Disney, Black Panther: Wakanda Forever dahil olmak üzere birçok MCU filminin çıkışını erteledi. Neyse ki, No Way Home bu gecikmelerden etkilenmedi ve işler planlandığı gibi devam edecek.

Peter Parker’ın Kimliği Spider-Man: No Way Home’da Açıkça Biliniyor

Mysterio, yalnızca Örümcek Adam’ın gizli kimliğini ortaya çıkarmakla kalmayıp, Örümcek Adam’ın kendisine ve tüm Londra’ya saldırdığını iddia ederek halkı duvar tarayıcısına karşı çevirmeye çalışan bir video yayınlamayı başarır. Devam filmi Peter’ın insan kalabalığıyla sevdiklerine yönelik bir tehditle yüzleşmek zorunda kalması ve Mysterio’nun ölümü/Londra saldırısına karıştığı iddiasıyla ilgili sorgulanmak üzere polis tarafından tutuklanması ile bu olaylardan kaynaklanan serpinti ile ilgilenecek.

Spider-Man: No Way Home Fragmanı, bu olay örgüsünün potansiyel olarak filmin başlarında çözüleceğini gösteriyor. Her yerde takip edilmenin, okuldaki sınıf arkadaşları tarafından kayda alınmanın ve açık bir kimlik sayesinde istediği hayatı yaşayamamanın baskısı sonucu Peter, insanların hafızasını silmek için Doctor Strange’i ziyaret edecek. Ve sonrasında filmin uzun bir kısmını kapsayacak kaoslar ortaya çıkacak.

Spider-Man: No Way Home’un Kötü Adamları

Spider-Man: No Way Home, MCU Spider-Man efsaneleri ile Sony’nin önceki Spider-Man filmleri arasında beklenmedik ve çığır açan bir bağlantı haline geldi. Alfred Molina ve Jamie Foxx, sırasıyla Doctor Octopus ve Electro rollerini yeniden üstleniyorlar. Molina en son Sam Raimi’nin Spider-Man 2’sinde Doc Ock’u , Foxx ise The Amazing Spider-Man 2’de Electro’yu canlandırmıştı. Onlara Willem Dafoe’nun Green Goblin’i katılacak.

Dahası, Marvel Studios’un Sinister Six’i inşa ettiğine dair uzun süredir söylentiler var, özellikle Vulture, Shocker ve Scorpion’un hepsinin MCU’da var olduğu düşünüldüğünde işler karışıyor. Ancak Spider-Man: Far From Home, Sinister Six’i açıkça kuramaz, belki bu kötüler Spider-Man: No Way Home’da bireysel düşmanlar veya daha küçük bir ekip olarak geri dönebilir. Marvel Studios’un, No Way Home’un zaten etkileyici bir kötü adam kadrosuna sahip. Stüdyonun seçtiği diğer kişiler, Örümcek Adam’ın kimliğinin ortaya çıkmasıyla bağlantılı olacak kişiler olabilir.

Spider-Man: No Way Home’da Kimler Olacak Veya Olabilir?

Holland’ın Spider-Man ve geri dönen kötü adamları dışında, Spider-Man: No Way Home’un Peter Parker’ın çekirdek sınıf arkadaşları grubunu içerdiği doğrulandı: MJ , Ned Leeds ve Flash Thompson. Ve tabii ki Örümcek Adam’a filmde önemli bir rolü ile katkı sağlayacak olan Doctor Strange var.

Homecoming ve Far From Home’un büyük MCU karakterlerini nasıl içerdiği göz önüne alındığında, Spider-Man: No Way Home başka MCU karakterlerine önemli roller kazandırabilir. Jamie Foxx ve Alfred Molina’nın dönüşü göz önüne alındığında, Andrew Garfield ve Tobey Maguire’ın kendi Spider-Man filmlerindeki rollerini yeniden canlandıracakları yönünde spekülasyonlar körüklendi ve hatta bazı kaynaklarda doğrulandı. Çıtayı daha da yükseltirsek Emma Stone’dan Gwen Stacy ve Kirsten Dunst’tan Mary Jane Watson’ın da geri döneceği konuşuluyor.

Spider-Man: No Way Home Fragmanı

Spider-Man: No Way Home çoklu evren konseptini tamamen benimsiyor. Filmin ilk tanıtım fragmanında, Peter ve Doctor Strange’in tuhaflıkları sayesinde New York’ta kıyamet kopuyor. Loki 1. sezon, MCU’da çoklu evrenin var olmasının kapılarını açtı ve Doctor Strange, Spider-Man’i herkesin hafızasından silmek için yaptığı büyü sırasında bir şekilde zaman çizelgesini kırdı.

Fragman ayrıca Peter’ın kimliğinin ortaya çıkması ve bunu nasıl ele aldığı konusunda bir süper kahraman olmanın gerçekten ne anlama geldiğini keşfetmesi gerektiğini öne sürüyor. Film sinemalarda gösterime girdiğinde kesinlikle çok daha fazla sürprizle karşılaşacak. Şimdilik diyeceklerimiz bu kadar, yapabileceğimiz tek şey beklemek olacak.