Tom Holland’ın sevgilisi MJ ve en iyi arkadaşı Ned’in yanında Örümcek süper kahraman olarak oynadığı üçüncü solo filmi, 17 Aralık’ta sinemalarda gösterime girdi ve hızla sadece pandemi dönemi içinde bile gişe rekorları kırmaya başladı. En sonuncu önemli kilometre taşı, Avatar’ı yurtiçinde (ABD) geçerek en yüksek hasılat yapan üçüncü film olduğu başarısıydı.

No Way Home’un neredeyse her unsuru, eleştirmenler ve izleyiciler tarafından özellikle de üç nesil Spider-Man oyuncularını beyaz perdede bir araya getirmedeki başarısıyla beraber övgüyle karşılandı. Film, Doc Ock, Green Goblin, Electro, Sandman ve Lizard gibi eski kötü adamların geri dönüşünü ve heyecanla beklenen diğer karakterleri geri getirdi. Ancak No Way Home için hayranların hemen söyleyeceği bir zayıf noktası var, özellikle Özgürlük Anıtı’ndaki can alıcı savaş sahnesi sırasındaki görsel efektleri.

No Way Home’un VFX Süpervizörü Scott Edelstein, ComicBook ile yaptığı bir tartışma sırasında MCU’nun gişe rekorları kıran filminde yapılan yoğun çalışmaya biraz ışık tuttu ve filmin görsel efektlerinin aslında vizyona gireceği süre zarfında tam olarak bitmediğini açıkladı. Edelstein, Digital Domain’deki ekibinin bir sonraki aya kadar No Way Home üzerinde çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Özellikle Marvel filmlerinde bu sınırı her zaman zorluyoruz. İşe sanırım Şubat ayında dahil olmaya başladık, Mart gibi bir şeyleri geliştirmeye başladık. Bu sırada binaları inşa ediyoruz ve Sandman’ı keşfediyorduk. Yani, Aralık ayında yayınlanacak filmden bahsediyorsunuz. Bu yüzden son çekimleri Aralık ayının ikinci haftası ya da buna benzer bir tarihte teslim ettik. Gerçekten çok yakındı. Aralık’ta yayınlanan film için hala Ocak ortasında geliştirme yapıyorduk.

No Way Home’un VFX ekibi zaman açısından baskı altındaydı ve Edelstein’ın da belirttiği gibi, çıkış tarihlerini tutturmak için sonuna kadar çalışıyorlardı, bu nedenle bazı gözden kaçırmalar olması anlaşılabilir. Filmin görsel tutarsızlıklarını da açıklayabilecek bir diğer neden ise Marvel’ın işi çeşitli farklı VFX stüdyolarına yaptırması olarak görülüyor. Bu küçük aksaklıkların filmin genel kalitesine veya gişe performansına zarar verdiğini iddia etmek zor. Son olarak Spider-Man: No Way Home’un yenilenmiş görsel efektleri 22 Mart’ta dijital olarak yayına hazır hale geldiğinde görülebilir.