No Way Home filmi, Tom Holland’ın en iyi arkadaşı Ned Leeds’i ve sevgilisi MJ’yi içeren Marvel Sinematik Evrenindeki Örümcek setinin üçüncü solo yapımıydı. Birçoğumuzu sinemalardan uzak tutan bir pandemi dalgasının ortasında 17 Aralık’ta vizyona girmesine rağmen gişede Avengers: Infinity War’ın hemen arkasında altıncı sırada yer aldı.

Filmin senaryosu yakın zamanda Deadline aracılığıyla halka sunuldu ve son satırları No Way Home’un bitişine ve MCU’daki Peter Parker’ın geleceğine biraz ışık tuttu. Senaryo filmin son anlarında Rockefeller Noel ağacının yanında sallanırken, Peter’ın “iki hayat arasında hokkabazlık yapmaktan kurtulduğunu” ortaya koyuyor. “Peter Parker artık yok, ama Örümcek Adam yaşıyor…”

No Way Home senaryosu, Sony ve Marvel’ın filmi En İyi Senaryo Akademisi Ödülünü alabilmek için yarışmaya sokma planlarının bir parçası olarak çevrimiçi ortamda yayınlandı. Ancak yayınlanması Spidey’in son macerasıyla ilgili bazı ilginç bilgileri de ortaya çıkardı. Örneğin, Stan Lee’nin hatırlatıldığı bir cameo’nun filmden kesilmesi veya Maguire ve Garfield’ın karakterlerinin senaryoda resmi olarak “Raimi-Verse” ve “Webb-Verse” Spider-Man olarak anılması gibi noktalar dikkat çekti.

Spider-Man: No Way Home’un sonu, bilindiği üzere Peter Parker’ı öldürdü ve seri için yumuşak bir yeniden başlatma sağladı, böylece Spider-Man’in geleceği için sonsuz olanaklar sağladı. Senaryo dosyasındaki son satırlarda zaten temelde bunu doğruluyor.