Uyarı: Bu yazı Venom: Let There Be Carnage hakkında spoiler içermektedir.

Venom: Let There Be Carnage, Venom ve Spider-Man’in Spider-Man: No Way Home’da bir araya gelebileceğini gösteriyor ve bu da karakterlerin güçlerinin birbirleriyle nasıl karşılaştırıldığına dair soruları gündeme getiriyor. Yani anlayacağınız No Way Home filmi Marvel Sinematik Evreninde her türlü olasılığı kuracak bir yapım.

Doctor Strange’in başarısız büyüsü Venom 2’yi bile etkilemiş durumda. Filmdeki post-credits sahnesinde, Eddie Brock ve Venom bir otel odasında televizyon izlerken işler aniden değişmeye başlıyor. Spiderman televizyonda gözükür ve Venom televizyon ekranına yaklaşır, Holland’ın görüntüsünü yalayarak ” O adam ” der.

Çiftin Marvel’ın çizgi romanlarında ortak bir geçmişi olmasına rağmen, iki karakterin çok farklı güçleri var. Venom, iki film aracılığıyla inanılmaz ortakyaşam gücünü ve kötü adamlara karşı bitmeyen iştahını sergiledi. Holland’ın Örümcek Adamı ise Tony Stark’ın en son teknolojisinine sahip. Çiftin kaderi sadece savaşmak gibi görünüyor ve savaşın şaşırtıcı bir sonucu olabilir.

Venom Ne Kadar Güçlü?

Venom, Klyntar gezegeninden gelen güçlü bir uzaylı ortakyaşamdır. Bir simbiyot olarak çeşitli yaşam formlarıyla bağ kurabilir. Sadist, yamyam ve insan kafalarını yemeye can atıyor. Ortakyaşamın güçleri gerçekten dikkate değer. Yaratık, insanüstü güce, dayanıklılığa, hıza, çevikliğe ve duyulara sahiptir. Ayrıca şekil değiştirebilir ve genellikle kendi ürettiği dokunaçları ve akışkan dalları düşmanlara karşı silah olarak kullanabilir. Venom hızlıca vücut kütlesini artırabilir veya sahibine hızlandırılmış bir iyileştirme sunabilir.

Ancak MCU’daki herhangi bir karakter gibi, Venom’un da zayıf yönleri var. Ateş ve sonik ses titreşimleri Venom’un çöküşüne yol açabilir. Venom ve Brock’un Carlton Drake ve Riot’a karşı son savaşında Anne Weying, Venom’un düşmanını şaşırtmak için ses kullanır. Ek olarak, patlayan bir uzay aracından çıkan ateş sonunda Drake ve Riot’u öldürür.

MCU’nun Spider-Man’i Ne Kadar Güçlü?

MCU defalarca Holland’ın Örümcek Adam’ının güçlü karakterlerinden biri olduğunu gösterdi. Örümcek Adam inanılmaz yüksek teknolojili takımları olmadan bile süper güçlere sahip. Bir örümcek ısırığı nedeniyle fizyolojisini geliştirerek ona süper güç, dayanıklılık, ve hız kazandırdı. Peter Parker ayrıca olayları erken algılamasını sağlayan Spider-Sense hissinede sahiptir. MCU boyunca Örümcek Adam’ın çeşitli kıyafetleri arasında yükseltilmiş zırh, ağ atıcılar, örümcek kanatları ve Tony Stark nanoteknolojisi yer aldı.

Ancak herkeste olduğu gibi Örümcek Adam’da yenilmez değil. Dünya Parker’ın kimliğini öğrendikten sonra karakterin sevdikleri hedef haline gelir. Parker’ın May Teyzesi, Happy Hogan, Ned Leeds ve MJ/Michelle Jones dahil pek çok sevdiği var. Korunması gereken bu kadar çok insan varken Parker kendini savunmasız bırakabilir. Aslında Doctor Strange’in yanına gitmesinin sebebi en başta arkadaşlarıdır. Ayrıca, Parker ne kadar zeki olsa da hala bir çocuk. Hatta çocuksu saflığı Far From Home’daki Mysterio’nun entrikalarına bile düşmesine izin veriyor.

Venom Spider-Man’den Daha mı Güçlü?

Fiziksel güç ve yetenekler söz konusu olduğunda Tom Hardy’nin Venom’u Tom Holland’ın Örümcek Adam’ından daha güçlüdür. Venom’un güçlerini kazanmak için bir suite ihtiyacı yoktur. Herhangi bir teknoloji veya dış geliştirme olmadan vücudunu değiştirebilir. Örümcek Adam’ın Far From Home’da Mysterio ile olan savaşından önce suitinin önemi açıkça ortada. Parker dövüşten önce Happy Hogan’a “Bir takım elbiseye ihtiyacım var” der. Parker güçlü ve gelişmiş duyulara sahip olsa da Örümcek Adam savaşta takımlarına ihtiyaç duyar. Eğer Venom, Örümcek Adam’ı kıyafeti olmadan yakalarsa, ağ fırlatıcının bile pek bir özelliği kalmıyor.

Öte yandan, Parker’ın takım elbiseleri ona bir avantaj sağlayabilir. Venom’un ana zayıf yönleri ses ve ateştir. Spider-Man’in Far From Home’da Mysterio ile yapacağı hesaplaşmadan önce Tony Stark’ın teknolojisini kullanarak tamamen yeni, özelleştirilmiş bir takım oluşturduğunu düşünürsek sonik dalgalar ve ateş eklemek küçük ufak yükseltmeler olacaktır.

Venom ve Spider-Man Savaşacak mı?

MCU, Venom ve Spider-Man arasında bir çatışma yaratmak için elinden gelen her şeyi yapıyor gibi gözüküyor. Brock filmde Venom’un sadece kötüleri yemesi için bir anlaşma yapar. Karakterimiz hala bu yolda devam ediyor ve sonunda filmde Woody Harrelson’ın kötü Cletus Kasady’sinin kafasını koparıyor. Filmin post-credit sahnesinde Venom’un Örümcek Adam’ı izlediğini görüyoruz. Tom Holland’ı kötü adam olarak gösteren görüntülerde ortakyaşam Spidey’i menüsüne eklemek isteyebilir.