Eternals filmi, geçtiğimiz günlerde izleyiciyi çeşitli güçlere (ve kusurlara) sahip yeni bir süper kahraman ekibiyle tanıştırdı. Sprite ise bir çocuk gibi görünen tek Ebedi. Marvel Sinematik Evreni hızla genişlemeye devam ederken 4. Aşama MCU tarihini değiştirecek çeşitli karakterler sunuyor. Bu evrene en son eklenen, ortaya çıktığı gibi yüzyıllardır Dünya’da olan bir ekip olan Eternals’dır.

Ebedilerin hepsi aynı anda yaratıldı ve birlikte Dünya’ya gönderildi, yani hepsi aynı yaştaydı, ancak Sprite 12 yaşında gibi görünmesi bilerek olan birşeydi. Kişiliğini yansıtan vücut onda kendini bulmuştu. Ayrıca teknik olarak ölümsüz olmaları nedeniyle asla yaşlanmazlar, bu yüzden Sprite sonsuza kadar bir genç bir çocuk gibi görünmeye mahkum edildi. Aynı karakter Çizgi romanda da genç görünümlü. Güçlerine bakıldığında, yazarların ona neden bu görünümü verdiği ufakta olsa tahmin edilebilir bir durum.

İnsanüstü güç, dayanıklılık, hız, çeviklik, refleksler ve kozmik enerji manipülasyonu gibi tüm Ebedilerin sahip olduğu güçlere ek olarak, Sprite yaşam benzeri illüzyonlar, yanılsamalar yaratabiliyor. Ve evet takımın en düzenbaz şakacısı. Bunları akılda tutarak Sprite’a çocuk görünümü vermek aslında kişiliği ile pek sırıtmıyor. Ancak tabii ki herşey göründüğü kadar güzel değil. Sprite, büyümenin, aşık olmanın ve insanların yaşlandıkça yapabileceği her şeyi yapmanın nasıl bir his olduğunu asla yaşayamayacağı için neden bu şekilde yaratıldığını sürekli olarak sorguluyor ve sorgulamaya devam ediyor.