Squid Game dizi yönetmeni Hwang Dong-hyuk, henüz 2. sezona tam olarak hazır olmadığını açıkladı. Güney Koreli film yapımcısı, Netflix’in hayatta kalma draması Squid Game’in Eylül ortasında yayınlanmasından bu yana büyük ilgi gördü. Gösteri dünya çapında büyük ilgi gördü ve Netflix listelerinde ilk sırada yer alan ilk Kore şovu oldu. Pek çok hayran, diziyi Japon manga dizisi Liar’s Game’e benzeterek modern kapitalizm üzerine etkili bir yorum işlevi gördüğünü söyledi.

Dong-hyuk, Variety ile yaptığı özel bir röportajda Squid Game’in devamı için henüz bir planı olmadığını açıkladı. Bunun yerine şimdilik film çekmeye odaklanacak ve şu anda geçici olarak “KO Club” başlıklı bir film taslağı üzerinde çalışıyor. Orijinal dizinin planlanmasındaki ayrıntılı süreç ve ayrıntılardan bahseden Dong-hyuk, diziyi yazıp yönetmeyi oldukça zor ve stresli bulduğunu ve 2. sezonu “düşünmenin” bile “yorucu” olduğunu açıkladı. Dediklerine tam olarak göz atalım:

“Squid Game’i yazmak benim için normalden daha zordu çünkü bir film değil diziydi. İlk iki bölümü yazıp devam ettirmek altı ayımı aldı. ‘Devamı için geliştirilmiş planlarım yok. 2. sezonu düşünmek bile oldukça yorucu. Ama yapacak olsam kesinlikle tek başıma yapmazdım. Bir yazar odasında birden fazla deneyimli yönetmenle beraber çalışmak isterim.”

Hwang Dong-hyuk, gişe rekorları kıran ilk uzun metrajlı filmi My Father’ın yayınlanmasıyla anavatanı Güney Kore’de öne çıktı. Ayrıca Silenced, Miss Granny, The Fortress ve Collectors gibi filmleride yazıp yönetti. Netflix CEO’su Ted Sarandos’un Squid Game’in şimdiye kadarki en büyük Netflix yapımı olabileceğini iddia etmesinden sonra, gelecekte tekrar bir iş yürütmemelerini düşünmek çok olanaksız. Yönetmen bir devam dizisi olasılığını dışlamamış olsa da, bunun yakın zamanda olmayacağını neredeyse kesin olarak söylüyor. Hayranlar şimdilik ilk sezonun tadını çıkarmaya devam edebilir.