Bazı Marvel hayranları ağ fırlatan itibari karakterimiz Spider-Man’i karakterin cesur yaratıcısı Stan Lee ile değiştirdi. Nexus Mods kullanıcısı tiffsomniac tarafından yaratılan mod, oyuncuların bugün milyonlarca kişinin bildiği ve sevdiği çizgi roman evreninin çoğunu yaratan adama dokunaklı bir övgü sunarak Marvel’ın uzun süredir yaratıcı yönetmeni olarak sokaklara çıkıp suçla savaşmalarına izin veriyor.

Oyuncular modu yükleyerek Lee’nin duvarları aştığını, havada takla attığını ve hatta oyunun selfie kamerasını kullanarak geleneksel bir Örümcek pozu verdiğini bile görebilir. Kısacası Spider-Man’in yapabileceği her şeyi Lee de yapabilir.

Yaratıcı, 2018’de 95 yaşında vefat etmiş olsa da varlığı endüstri genelinde birçok yönden hala geniş çapta hissediliyor. Marvel bile Stan Lee’nin imajını haklarıyla beraber 20 yıllık bir anlaşmayla gelecekteki medya ve ürünlerde kullanmak üzere lisansladı. Bu, yaratıcının cameo görünümlerinin devam edeceği anlamına geliyor. Daha şimdiden Amazon Prime’ın popüler dizisi The Boys’da Lee’den ilham alan bir karakter olan Legend rolüne Paul Reiser seçildi. Disneyland California’da yeni açılan Avengers Kampüsü’nde Lee’yi bir plaketle onurlandırdı.

Insomniac Games şu anda Marvel’s Spider-Man’in 2023’te çıkması beklenen bir devam oyununu geliştiriyor. Bu arada New York’u Stan Lee ile keşfetmek isteyen oyuncular modu Nexus Mods aracılığıyla indirebilirler.