2012 yılında, ilk Avengers filminin popülaritesi sırasında Stan Lee, ‘Stan Lee World of Heroes’ adlı bir YouTube kanalı oluşturdu. (MarvelousTV olarak değiştirildi.) Lee, Marvel Sinematik Evrenin’nin ilk iki aşamasının sonunda bol miktarda içerik yayınlayacaktı. Stan Lee’nin kanalı, Marvel hayranlarına bir hediye gibiydi. Kanal hala bugün bile Stan Lee’yi ölümsüzleştiren gizli bir mücevher olmaya devam ediyor.

Kanaldaki samimi videolardan biri, klasik Marvel çizgi romanlarının sonundaki eski Soapbox bölümlerine benzer videolar yaptığı Stan Lee’nin Stan’s Rants serisiydi. YouTube kanalındaki tüm diziler arasında muhtemelen en iyi ilerleyen Stan’s Rants, özellikle de izleyiciler Stan Lee’nin çizgi romanlardaki ve ötesindeki düşüncelerini merak ediyorsa aranan bir bölümdü.

Lee, kanalın videolarından birinde, “Kim Kazanırdı”, sorusunun basit cevabını tartışıyor ve konuşmasına devam ediyor: “Bütün bunların tek bir cevabı var; çok basit. Bunu herkes bilmeli! Bir kavgada kazanan kişi, senaristin kazanmak istediği kişidir!” Örnek olarak Örümcek-Adam’ın Şey ile savaşmasını örnek verir ve “Örümcek-Adam’ın kazanmasını istersem o kazanır; Şey’in kazanmasını istersem o kazanır” der.

Video, Stan’in abartılı bir şekilde atıp tutmasıyla sona eriyor: “Bunlar hayali karakterler! Yazar onlarla ne isterse yapabilir! O yüzden bu kemik kafalı soruları sormayı bırakın çünkü bunu bende yaşadım!” Bu söylenenler genel anlamda tartışıldığında aynı sonuca varıyor, hatta güçler göz önüne alındığında bile bazen şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin çizgi romanlarda Squirrel Girl, Thanos’la birkaç kez savaştı ve yendi. Halbuki böyle birşey olmadan önce kimse Squirrel Girl karakterinin Thanos’u yeneceğini düşünemezdi.