Stan Lee MCU’nun bir parçası olmadan önce, yaratılmasına yardım ettiği Marvel karakterlerinin yanında ara sıra çizgi romanlarda gözükürdü. Bu sefer Hulk’ın ilk çizgi romanında babasını öldürdüğünü ortaya çıkardı.

Bruce’un babası Dr. Brian Banner babaları tarafından fiziksel ve duygusal olarak istismar edildiği harap bir evden geldi. Asla çocuk sahibi olmama planlarına rağmen Brian ve eşi Rebecca, Brian’ın kızdığı bir çocuk olan Bruce’u doğurdu. Bu, babasının başlattığı fiziksel ve duygusal istismar döngüsünü sürdürmesine yol açtı. Brian, Rebecca ve Bruce’u kaçmaya çalışırken yakaladı, daha sonra Rebecca’yı öfkeyle öldürdü. Yıllar sonra, Bruce’un annesinin ölüm yıl dönümünde mezarını ziyaret etmesi, on yıldan fazla bir tedaviden sonra serbest bırakılan babası tarafından kesintiye uğramıştı. Bunca zamandan sonra bile baba ve oğul hala savaştı.

Hikaye tanıdık bir zemine dayanıyor, ancak Hulk ve okuyucularının bildiği hikayenin tamamen doğru olmadığıydı, çünkü bunun bir kısmı Bruce’un zihninin acı gerçeği örtbas etmek için yarattığı uydurmalardı. Babası tedaviden serbest bırakıldıktan sonra bir süre Bruce’la kaldı ve başlangıçta inanıldığı gibi soyguncular tarafından öldürülmedi. Brian Banner o gece oğlu Bruce tarafından öldürüldü. Bruce’un psikolojisi hiçte iyi değildi. Gördüğü rüya ve halisülasyonlar yüzünden babasının katilini bir başkası sanıyordu. Ancak çizgi romanda mezarlık görevlisi olarak gözüken Lee Bruce’un katil olduğunu biliyordu, ve zaten bunu ona kabul ettirdi.

Stan Lee’nin karanlık kişiliği, çizgi romanlarda şakalar ve saçma davranışlarla ölümsüzleştirildi, tanıştığı herkese bir cesaret veya umut figürü olarak göründü. Ancak tuhaf, kaprisli doğası, Hulk’un rüyasını gördüğü inancına katkıda bulunmasını sağlamadı. Yazar Peter David, Brian ve Bruce’un kavgasının sonuncusunda Bruce’un karşılık vermesiyle sona erdiğini gösterdi, Bruce babasına o kadar sert vurdu ki aynı anda yaşamını yitirdi..

Hem Bruce Banner’ın hem de Hulk’un hayatı artık gerçeklerden saklanamayarak çöktüğü için hiç kolay olmadı. Marvel evreninin büyükbabalarından biri olan Stan Lee, gerçeğin sonuçlarıyla başa çıkmak için Hulk’u yalnız bırakma zamanının geldiğini herkesten iyi biliyor gibi gözüküyor.

SONRAKİ:

MARVEL, 2024’TE YAYINLANACAK 4 GİZEMLİ MCU FİLMİ BELİRLEDİ (FİLMLERİ TAHMİN ETTİK)