Thanos’un kardeşi olarak Marvel’in Eternals filminde yer alan Starfox, MCU’daki güç seviyesi hakkında soru işaretleri yaratmıştı. Thanos, MCU’nun kahramanlarının yolunun kesiştiği en güçlü düşmanlardan biri olduğu için, onunla kan bağı olan bir karakterin inanılmaz derecede güçlü olma potansiyeline sahip olması mantıklı. Ancak Eternals’daki kısa görünümü, bizlere güçleri veya bir dövüşte neler yapabileceği hakkında herhangi bir ipucu vermedi.

Starfox’un MCU’da gerçekten ne kadar güçlü olduğunu ve kardeşiyle nasıl karşılaştırdığını merak etmeye değer olduğunu bilerek bugün bu konu hakkında tartışmak istedik. Karakterin çizgi romanlarda imza gücü, bir kişinin beynini telepatik olarak manipüle etme yeteneğiydi. Ancak bu onun normal gücünün sınırları dışındaydı. Starfox uçabiliyordu ve Örümcek Adam, Wolverine gibi kahramanların geride bırakan yüksek derecede bir süper güce sahipti, ancak Marvel’in en büyük güç merkezli karakterlerin birkaç seviye altındaydı. Starfox, Hulk, Thor veya Thanos ile aynı sınıfta değildi. Bu yüzden bol miktarda ham güce sahip olmasına rağmen kardeşini tek başına alt etmesi asla yeterli değildi.

Starfox’un güçleri Thanos’a karşı Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’deki kahramanların çoğundan daha iyi durumda olması muhtemeldir. Ancak Endgame’in son savaşında mevcut olsaydı etki yaratacak kadar güçlü olabilse de, bire bir hesaplaşmada kaybederdi. Çizgi romanlar, Starfox’un ona zarar verebileceğini ve darbelerinden birkaçını atlatmak için yeterince hızlı olduğunu kanıtladı ancak genellikle uzun süreli karşılaşmalarda Thanos’un fiziksel gücüne karşı koymak için ağır mücadeleler vermesi gerekiyordu.

MCU’nun Starfox’u için iyi haber ise Endgame’de yaşanan olaylar nedeniyle ilerde hiçbir filmde kardeşine karşı çıkmasına gerek kalmayacak. Ancak ikisi arasındaki ilişki hala merak ediliyor. Umuyoruz ki Starfox’un Eternals’tan önceki hayatı ve bir sonraki MCU görünüşünde Thanos’la olan geçmişi hakkında daha fazla şey öğrenilebilir.