Pandemi nedeniyle Stranger Things 4. sezon önemli ölçüde ertelenmişti. Bir noktada, hikayede yer alan çeşitli faktörlere ve sahne arkasındaki gelişmelere bağlı olarak 2020’nin sonunda veya 2021’in başlarında yayınlanması bekleniyordu, ancak işler hızla değişti ve birçok bölüm erkenden tamamlanamadı. Böylece dizinin yayını 2021 yılının sonlarına doğru sarktı.

Stranger Things 4. sezon beklenenden çok daha geç yayınlandığı için Duffer Kardeşler sezonun ikiye bölünmesini istedi. 4. sezon toplamda her biri bir saatten uzun süren dokuz ayrı bölümden oluşuyor. Ancak iki tanesini şimdi izlemek mümkün değil.

Stranger Things 4. Sezon 2. Kısımda Kaç Bölüm Var?

Stranger Things 4. sezon 1. kısım yedi bölümden oluşuyor ve genel sezonun içeriğinin büyük bir kısmını konu alıyor. 4. sezon 2. kısım toplamda iki bölümden oluşacak ve sezonun hikayesi burada tamamlanacak. Bununla birlikte, 8. ve 9. bölümler uzun metrajlı olup, final bölümünün neredeyse 2,5 saat uzunluğunda olacağı bildirilmiş durumda. Yayın hayatı boyunca Stranger Things’in bir sezonda dokuz bölümü barındırdığı tek zaman 2. sezondu. Ancak bu sezondaki her bölüm bir saatten uzun olduğundan, Stranger Things 4. sezon teknik olarak şimdiye kadar yayınlanan en uzun sezonların başında geliyor.