Aktör Noah Schnapp’ın dediğine göre Stranger Things 4. sezon çekimleri sonunda tamamlandı. Schnapp, 1. sezonda Demogorgon tarafından kaçırılan ve daha sonra Mind Flayer tarafından ele geçirilen Netflix orijinal dizisindeki Will Byers’ı canlandırıyordu. Dizi Mind Flayer’ı yendikten sonra, Will ve ailesinin taşınmasıyla sona erer ve Will’in arkadaşlarına veda etmesiyle dokunaklı bir an yaşanır. Üçüncü sezon Temmuz 2019’da gösterime girdiğinden beri hayranlar dizinin bir sonraki bölümünü sabırsızlıkla bekliyordu.

İçinde bulunduğumuz çağdaki birçok dizi ve film gibi, Stranger Things 4. sezon da koronavirüs pandemisi nedeniyle birtakım aksilikler gördü. Birkaç gecikmeden sonra Stranger Things 4. sezon çekimleri 28 Eylül 2020’de yeniden başladı. Haziran 2021’de, dizide Şerif Jim Hopper’ı canlandıran David Harbour, çekimlerin bu yılın Ağustos ayında tamamlanacağını söylemişti, Schnapp’te bunu doğrulamış oldu.

Twitter kullanıcısı ‘Stranger Things Spoilers’ tarafından tweetlenen bir klipte Schnapp, Stranger Things 4. sezonunun çekimleri resmen tamamladığını doğruladı. Schnapp’ın dediklerine bakın:

“Daha yeni bitirdik, geçen hafta bitti. Evet, bitirdik. Uzun zamandır çekiyoruz ve sonunda bittiler. Yeni bir teaser daha geliyor.”

Çekimlerdeki gecikmelerden çoğunlukla Covid-19 salgını sorumlu olsa da, uzun prodüksiyon programının tek nedeni bu değil. Yönetici yapımcı Shawn Levy ayrıca , Stranger Things 4. sezon kapsamının, mekanların sayısı ve sezonun iddialı doğası nedeniyle çekim yapmayı özellikle zorlaştırdığını açıkladı. Bu nedenle hayranlar şu anda kesin bir çıkış tarihi olmayan bir sonraki sezonu sabırsızlıkla beklerken, gecikme miktarının büyük olasılıkla daha iyi bir bitmiş ürünle sonuçlanacağını unutmamalılar.