Stranger Things 4. sezon için, ana kadronun çok daha büyük görünen yeni görüntülerini ve gizemli bir saati gösteren yepyeni sneak peek geldi.

Dizinin ikinci ve üçüncü serileri arasından geçen uzun bir aradan sonra, Stranger Things, COVID-19 hızla işleri kapatmadan önce Şubat 2020’de 4. sezon için çekimlere başladı. Ancak Duffer kardeşler Stranger Things 4. sezon ile her zamankinden daha büyük ve daha hırslı olduklarından, bu uzun gecikmeden tek başına pandemi sorumlu değil.

Stranger Things 4. sezonunun çıkış tarihinin 2022’de olduğunu doğrulayan en sonuncu sneak peek (biz artık teaser diyelim) şimdi geldi. Neyse ki teaser, hayranları heyecanlandırmak için yepyeni çekimlerin yanı sıra ana oyuncu kadrosuna erken bir bakış da sağlıyor. Yeni Stranger Things 4. sezon çekimlerinde bulduğumuz tüm sırlar ve detaylar bunlar.

Büyük Saat Geri Dönüyor

Önceki sezonlardaki bir dizi görüntüden sonra, bu teaser ile tekrar ortaya çıkan büyük saat merakları artırdı. Stranger Things 4. sezon duyuru videosunda görülen ürkütücü ve büyük bir saati gösteriyor. Aynı saat diğer tanıtım malzemelerinde de mevcuttu ve saatler, Dr. Brenner’ın laboratuvarındaki önceki “Onbir” fragmanda da belirgin bir şekilde yer aldı, bu yüzden Stranger Things zaman temasını ciddiye alıyor. Bu saat, Upside Down’a açılan bir kapı mı yoksa gelecek sezon için zaman yolculuğunun bir göstergesi mi?

Onbir Yakalandı (Yine)

Eskisinden çok daha büyük görünen 11 muhtemelen yeni evlat edindiği annesinden ilham alan yepyeni bir saç stiline sahip. Bu sahnedede resmi hükümete benzeyen tipler tarafından tutuluyor. İşin garibi, bu iki kişi Eleven’ın dikkatinin odak noktası değil, önündeki bir şey yüzünden rahatsız olduğu açık ara ortada.

Ürpertici Malikaneye Giriş

4. sezonun yeni teaserının büyük bir kısmı, Stranger Things çetesinin eski tarzda, sahipsiz ve terk edilmiş bir malikaneye adım atmasını içeriyor. İç dekor göz önüne alındığında, yukarıda bahsedilen büyük saatin bulunduğu yer burası olabilir ve kahramanlarımız aslında gizemli saati arıyor olabilir.

Chrissy Ve Ponpon Kızlar

Stranger Things 4. sezon daha karmaşık ve farklı gözükebilir ancak günlük okul eğlenceleri için hala bolca içerik var gibi gözüküyor. Bu kısacık görüntü, Hawkins Tigers basketbol takımı için bir amigo kız rallisini gözler önüne seriyor, ancak daha da önemlisi, okulun en popüler kızı olarak tanımlanan, ve karanlık bir sır saklayan Grace Van Dien tarafından oynanan yeni karakter Chrissy’yi tanıtıyor.

Yanan Araba

Bu talihsiz sürücünün aracını düz bir yolda nasıl ters çevirdiğinin gizeminin yanı sıra, hayranlar aynı zamanda arkası kameraya dönük olan gölgeli figürün kim olabileceğini de çözmek zorunda. Muhtemel rakipler arasında Mike ve Will var, ancak tek başına karanlık çerçevede bulunan kişinin kim olduğunu kesin olarak söylemek için yeterli değil. Burada neler olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yok, ancak yanan bir arabayı izleyen ve yardımcı olmak için hiçbir şey yapmayan birinin görüntüsü, Stranger Things 4. sezon için iddia edilen koyu tonla uyuşuyor.

Onbir’in Geçmişi

Stranger Things 4. sezon, Millie Bobby Brown’ın karakteriyle ilgili daha fazla ifşanın geldiğini ve Dr. Brenner’ın Hawkins laboratuvarındaki geçirdiği zaman hakkında daha fazla bilgi edinebileceğimiz bir sezon. Kameranın Eleven’ın baktığı bir hücrenin içinde konumlandırılması özellikle ilginç. 4. Sezonun laboratuvar sahneleri, gizemli karakterin üzerinde deneylerin denendiği zamanı hatırladığı ve o anları izleyiciye aktarmak için çekilmiş sahneler olabilir mi?