Netflix’in amiral gemisi niteliğinde olan Stranger Things, kurgusal Hawkins Indiana kasabasında olup bitenleri takip eden doğaüstü bir fantezi-korku hikayesidir. Kısmen pandemi kaynaklı üretim sorunları nedeniyle 3. sezondan üç yıl sonra gelen yeni sezon iki bölüme ayrıldı. Bölüm 1, 27 Mayıs 2022’de gelecek ve ardından bir buçuk ay sonra 1 Temmuz 2022’de Bölüm 2 hayranlarıyla buluşacak.

Dün resmi Stranger Things Twitter hesabında 4. sezonun ilk bölümünün ilk sekiz dakikası paylaşıldı. Kesit, Matthew Modine’den Dr. Brenner’a bir gönderme içeriyor. Videodaki genç Eleven’ın gerçekleştirdiği ve sezonun açılış anlarının Hawkins Lab’deki zamanına bir geri dönüş olduğunu ortaya çıkaran bir tür şiddet eylemine atıfta bulunuyor gibi görünüyor. Videoya göz atın:

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Bu sekiz dakikalık klipte paylaşılan görüntüler, 1. sezondaki olaylardan önce 8 Eylül 1979’un eskiden huzurlu olan güz sabahında geçen 4. sezonun genişletilmiş bir giriş bölümü olabilir. Yeraltı laboratuvarındaki havayı yırtan çığlıklar kadar karanlık ve kanlı olan dizi, Stranger Things’in en olgun haliyle yer alacağı bu sezonun daha da karanlık ve korku dolu tonunu yansıtıyor.

Stranger Things kadrosunun büyük bir kısmı bu kesitte yer almasa da Eleven’ın arka plan yaşantısı, Hawkins’teki herkes için büyük sonuçlar doğuracak bir keşif oluşturuyor. Modine’in sezonun birden fazla bölümünde görüneceği doğrulanmış olsa da hikayenin ana zaman çizelgesinde görünmemesi mümkündür. Eğer durum böyleyse bu sezonun Eleven’ın şiddetli patlamasının ardından periyodik olarak geçmişe dönüşlere tanıklık etmiş olacağız. Bu da hayranların hikaye hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağı anlamına geliyor.