Belki de Netflix’te Stranger Things’den daha fazla sınırları aşan başka bir dizi yoktur. Duffer Kardeşler tarafından yaratılan ve 1980’lerin pop kültüründen ilham alan bilim kurgu korku dizisi, tüm dünyada milyonlarca hayranı olan Netflix’in amiral gemisi konumunda fikri mülkiyetlerinden biridir.

Şovun dördüncü sezonunun birinci bölümü şu anda Netflix’te yayında ve ikinci bölümü 1 Temmuz’da yayınlanacak, şimdi diziyi yeniden izlemek ve Hellfire Club, Eleven, Hawkins ve diğer her şey hakkında bazı ilginç gerçekleri öğrenmek için mükemmel bir zaman.

Dustin, Çocuk Oyuncuların İlkiydi

Gösterinin merkezindeki ana karakterlerden biri olan Dustin Henderson Stranger Things’deki en sevimli karakterlerden biriydi. Tuhaf doğası, inekliği ve nadir görülen kişilik değişimi durumu kendini oldukça sevdirdi. Juriler seçmelerde o kadar çok etkilenmiş ki, dizi yaratıcıları Duffer Brothers’ın ilk oyuncu sırasını Dustin karakteri almış.

Vecna’nın İkonik Görünümünü Tamamen Oluşturmak 6-8 Saat Arasında Sürdü

Stranger Things’in dördüncü sezondaki en büyük kötü yanı Hawkins’teki çocukları terörize eden, Freddy Krueger’dan ilham alan şeytani zihin casusu Vecna’dır. Stranger Things bu ikonik kötü adamın kökeni hakkında birçok şey ortaya çıkarırken, hayranların karakter hakkında bilmeyebileceği bir şey onun efektler yerine büyük ölçüde protezlerle hayata döndürülmüş olmasıdır.

Stranger Things protez tasarımcısı Barrie Gower karakterinin ​​protezlerini ve makyajını tam olarak uygulamanın altı ila sekiz saat sürdüğünü açıkladı. Sonuç gerçekten etkileyici ve çoğu modern filmde kullanılan CG yerine eski tarz protezlerin karakterlere hayat vermek için kullanıldığını görmek özellikle güzel.

Millie Bobby Brown’ın Saçlarını Kesmeye İkna Edilmesi Hiçte Kolay Olmamış

Stranger Things’in gösteri dünyasına hediye ettiği en büyük yıldız hiç tartışmasız Millie Bobby Brown oldu. Gizli devlet deneyleri sonucunda süper güçlere kavuşan ve her seferinde günü kurtarmayı başaran Eleven karakterindeki performansı ona parlak bir kariyerin kapılarını açtı.

Ancak Brown’un role ısınması hiç de kolay olmamış. Saçlarını tamamen kestirecek olması henüz çocuk yaştaki oyuncuyu oldukça endişelendirince Duffers kardeşler ona Charlize Theron‘un Mad Max: Fury Road‘daki Furiosa olarak saçsız resimlerini göstermiş. Böylece Brown saçları olmadan ne kadar havalı olabileceğine ikna olmuş.

Her Sezon Farklı Bir Amerikan Tatili Serüveninde Oluşmakta

Sıradan Stranger Things hayranlarının gözünden kaçmış olabilecek bir bilgiyle devam ediyoruz, dizinin dört mevsiminin her birinin farklı bir Amerikan tatili zamanında ayarlanmış olması dikkatlerinizi çekmemiş olabilir. Dizinin 1. Sezonu Noel döneminde, 2. sezon Cadılar Bayramı’nda, 3. sezon 4 Temmuz kutlamalarında ve yakın zamanda yayınlanan dördüncü sezon bahar tatilinde geçiyor.

Diğer Stüdyolar Netflix’ten Önce Stranger Things’i Reddetti

Bugün Stranger Things’i reddedecek herhangi bir büyük yayın platformunu hayal etmek zor. Gösteri yaygın popülerlik açısından Game of Thrones ve Breaking Bad gibilerle rekabet ederek son yılların en büyük ve kültürel olarak en yaygın dizilerden biri haline geldi. Ancak 2015’te başlatılmaya hazırlanan dizi tüm büyük yapımcılar tarafından reddedildi.

The Rolling Stone ile 2016’da yapılan bir röportajda kardeşler, çeşitli ağlar tarafından yaklaşık on beş veya yirmi kez reddedildiklerini açıkladı, bunların çoğu ana neden olarak baş karakterinde çocuklara odaklanan bir dizi fikrinden hoşlanmadığını gösterdi. Tüm bunlar diziyi devralan ve dizinin başarısından büyük ölçüde yararlanan Netflix için büyük hata olduğunu zaten kanıtladı.