Netflix’in popüler bilim kurgu dizisi, 2020’de yayınlanan 3. sezonunun ardından nihayet 2022’de ekranlara geri dönüyor. Stranger Things 4. sezon, 1. Bölüm 27 Mayıs’ta ve 2. Bölüm 1 Temmuz’da olmak üzere iki bölüm halinde yayınlanacak. Netflix, en büyük orijinal dizisinin sonuna hazırlanırken 5. sezon Eleven’ın şu anki hikayesini tamamlayacak.

Wall Street Journal’dan gelen yeni bir haberde, Stranger Things 4. sezonunun Netflix için şimdiye kadarki en pahalı sezon olduğunu bildiriyor. Her bölümün 30 milyon dolarlık bir bütçeyle oluşturulduğu söyleniyor. Bu, Stranger Things’in 3. sezonda bölüm başına 10 milyon dolardan az olduğu söylenen ve daha önce bildirdilen bölüm bütçelerinden sonra önemli bir artış. Uzun üretim programı ve giderek popülerleşen yıldızları için potansiyel artış gerçekçi olabilir.

Stranger Things 4. sezonun raporlanan bütçesi doğruysa, yapımı bugüne kadar yapılmış en pahalı diziler kategorisine sokacak. Raporlara göre Game of Thrones bölümleri 15 milyon dolarla zirveye ulaşırken, Marvel Studios Disney+ şovlarıyla bahsi yükseltti, Loki, WandaVision ve diğerlerinin bölüm başına 20-25 milyon dolara mal olduğu bildirildi. Stranger Things 4. sezon gerçekten de şimdiye kadar yapılmış en pahalı dizi olabilir, ancak Prime Video’nun Yüzüklerin Efendisi dizisinin 500 milyon dolarlık bütçesine karşın hala aşağıda kalıyor.

Yine de Netlfix’in bu önemli yatırımı anlaşılabilir. Stranger Things, yayın hizmetinin en tanınmış serilerinden biri ve 4. sezonun neler içerdiğini görmek için beklenti tavan yapmış durumda. İzleyiciler, Eleven’ın güçlerini yeniden kazanma yolculuğunu, Hopper’a ne olduğunu ve kolektif Stranger Things ekibinin Vecna’yı nasıl alt ettiğini görmek için oldukça heyecanlı.