Duffer Kardeşler tarafından yaratılan ve 1980’lerde geçen dizi, 2016’da Netflix’te yayınlandı ve sondan bir önceki sezon olan 4. sezonu bu yılın başlarında iki bölüm halinde izleyicilere sunuldu. Stephen King’in eserleri gibi retro bilim kurgu ve pop kültüründen ilham alan dizi, kurgusal Hawkins, Indiana’nın çeşitli sakinlerini ve kasabalarının bir portal üzerinde bulunduğunu bizlere gösteriyor.

Bunun yanında serideki en önemli yetişkin karakterlerden birisi olan Joyce Byers, Jonathan ve Will kardeşlerin annesidir. 1. sezondaki olaylar Will’in kaçırılıp Upside Down’a götürülmesiyle başlar ve en iyi arkadaşları onun ortadan kayboluşunu çözmeye çalışır. Bunun yanında Joyce, Noel ışıklarıyla alfabeyi donattığı duvar ile Will’den mesajlar alabileceğini keşfettiği için Byers’ın evi 1. sezonun merkezi bir konumunda yer alıyordu.

Zillow şirketindeki yeni bir liste, Stranger Things’de Byers ailesinin konutunu bulunduracak evin artık piyasada satışta olduğunu ortaya koyuyor. Evin 3 odası var ve 2 banyoya sahip, fiyatı ise 300.000 dolar.

Pek çok izleyicinin sevilen filmler ve diziler hakkında bilmediği şey, bir sahnenin nerede çekildiğini belirlemek için evlerin dış görünüşlerinin haricinde stok görüntülerin sürekli olarak kullanıldığıdır. Evin kendisi Stranger Things 1. sezonda ana mekan olarak kullanılmış olsa da dışı sadece 1. sezon 1 ve 4. bölümlerde gösterildi. (İleri sezonlarda birkaç bakış daha sağlandı.)

Stranger Things 4. sezonda Joyce ve oğulları California’ya taşındı ve ev diziden çıkarıldı. Bu da evin neden piyasaya çıktığını açıklayabilir. Dizinin buna ihtiyacı yok ve bu nedenle mülk sahipleri artık ikonik evden gelir elde etmenin yeni bir yolunu arıyorlar.