Duffer Kardeşler tarafından yaratılan bilimkurgu-korku dizisi, 1980’lerde, bölgede yürütülen karanlık hükümet deneyleri nedeniyle çeşitli doğaüstü tehditlerin saldırısına uğrayan kurgusal Hawkins kasabasında gerçekleşen olaylara odaklanıyor. Stranger Things, Mike Wheeler ve arkadaşlarının bir laboratuvardan kaçan psikokinetik güce sahip Eleven ile tanışmasını ve birbirlerine daha da yakınlaşırken, Upside Down olarak bilinen alternatif boyutu içeren karanlık varlıklarla uğraşmalarını konu alıyor.

Üç yıl gibi uzun bir süre bekledikten sonra Netflix, Stranger Things 4. sezon çıkış tarihinin 27 Mayıs olarak resmen onayladı. Duyuruda ayrıca dizinin yeni sezonunun iki kısıma ayrılacağı da açıklandı. Bölümlerin ikinci yarısı beş hafta sonra yani 1 Temmuz’da yayınlanacak.

Stranger Things 4. sezon prodüksiyonu Eylül 2019’da başlamıştı ancak şaşırtıcı şekilde bu süre gittikçe uzadı. Çekimler senaryo tamamlandıktan sonra 2020’nin başında başlayacaktı ancak devam eden COVID-19 pandemisi nedeniyle çekimlere uzun bir ara verildi. Oyuncular ve ekip nihayetinde aynı yılın Eylül ayında tekrar bir araya geldi ve ardından Noah Schnapp, Stranger Things 4. sezonu için çekimlerin tamamlandığını doğruladı.

Stranger Things 4. sezonunun çıkış tarihinin duyurusu, yeni sezon fragmanının diziyi 2022 yazında yayınlanacağını doğrulamasından birkaç ay sonra geldi. Seri ilk üç sezonunda hayranların favorisi olduğunu kanıtlasa da izleyicilerin üç yıllık aradan sonra aynı rekoru verip vermeyeceği merak ediliyor.

Yeni Posterlerde Duyuru Beraberinde Yayınlandı. Kaynak: Twitter-@Stranger_Things