İlk olarak 2016 yılında çıkış yapan film, oldukça düşük puan ve kötü eleştiriler almıştı. Bunun başlıca sebepleri saymakla bitmez, ancak bizim bugünkü konumuz filmde yer alan joker karakterinin neden kimse tarafından sevilmediği.

Health Ledger’in efsanevi oyunculuğundan sonra karşımıza çıkan ilk joker’i Jared Leto canlandırıyordu. Karakter tüm dünyada ses getirdi ancak bu iyi yönde değildi. Birçok kişi karakterin adeta bir maskaraya döndüğünü söylerken bir tarafta oyunculuğun ve jokerin çok duygusuz olduğu yönündeydi. Geekolog ekibi olarak bugün insanların düşüncelerini bir araya getirdik, o halde söylemlere bir göz atalım.

“Yeterince Korkunç Değil”

Forumlarda dolaşırken rastladığımız en genel yorumlardan birisi karakterin bir ağırlığının olmadığı yönündeydi. Hayranlardan birisi “İlk jokerde ne bekleyeceğimi bilmiyordum, öldürecek mi yoksa şaka mı yapacak yada her ikisi de. Bunu bilmiyorduk ve korku da buradan geliyor.” dedi. Daha sonra Leto’nun sahnelerinin daha monoton olduğunu söyleyerek bitirdi.

“Görünümü Gerçekten Kötü”

Joker şimdiye dek silahsız, dağınık garip bir palyaço görünümüne sahipti. Ana akım karakterkerini sırasıyla inceleyelim:

Health Ledger

Heath Ledger’in dağınık makyajı ve bulutlu siyah gözleri var, Bu onun hakkında bir çeşit denge sağlıyor ve onu korkutucu gösteriyor.

Joaquin Phoenix

Health Ledger’in Jokerinden biraz daha temiz bir görünüme sahip ama yine de çok dağınık makyajı var.Yüzü ve makyajı tedirginlik duygusunu her zaman belli ediyor.

Jared Leto

Korkutucu olamayacak kadar temiz yüzlü, adeta gangster, rapçi olmak isteyen biri gibi. Tuhaf bir ceket giyiyor ve çok fazla dövmesi var.

Yönetmeni Suçlayanlarda Vardı

Leto’nun jokeri, animasyon dizisinde oynayan çizgi roman kötü adamına benziyor. Birçok izleyici karakterin film için oturaklı olmadığını söyledi, bunun yanı sıra 1940’ların Joker Tv şovlarından sonra karşımıza ilk kez bu kadar serpme bir karakter çıkıyordu. Aradan geçen kuşak farkı göz önüne alındığında bazı insanların bu karakteri haz etmemesi gayet normal.

Bunların yanı sıra hayranlar onlarca şey daha belirtti. Gerçekçi olmayan gülüşünden yapay ve abartılmış dövmelerine kadar. Bugün sizlere en popüler görüşleri derledik. Peki ya sizin en sevmediğiniz noktası hangisiydi? yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

SONRAKİ:

GAL GADOT, SCARLETT JOHANSSON İLE KARAKTER DEĞİŞTİRSEYDİ NASIL GÖRÜNÜRDÜ?