Henry Cavill tarafından canlandırılan Superman birçok kişi tarafından seviliyor ve hayranlar gelecekte onun geri dönmesini umuyor. Bunun nedeni sadece eylemleriyle değil, aynı zamanda DC Evrenindeki birkaç alıntıyla da bir Superman olduğunu kanıtlayan sözleri olabilir. İşte karakterin akıllara kazınan birkaç repliği.

Batman V Superman: Dawn Of Justice

“Polis Yardımcı Olmayacak, Basın Doğru Olanı Yapmalı.”

Superman karakteri muhabir Clark Kent olarak bile adalet için savaşır. Senaryoda Batman’in kötü adam olduğuna işaret eden kanıtlarla Lex Luthor tarafından istenerek manipüle ediliyor. Bu durumda Superman olup Batman’le yüzleşebilirdi ama bunun yerine Daily Planet’in yazılı hattını kullanarak bir şeyler yapmaya çalışıyor. Kısacası Superman her şeyi küstah güçle çözmek yerine bir muhabir olarak olayları barışçıl bir şekilde halletmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Man Of Steel

“Ama Bu Senin Düşmanın Olduğum Anlamına Gelmez.”

Superman’in gücünün bir başka göstergesi, Dünya onu General Zod’a teslim etmek için tutukladığında gösterildi. Karakter ayağa kalkar ve kelepçeleri iplikten yapılmış gibi kırar. Ancak burada orduyu korkutmak yerine sakince onlara gerçeği söyler.

“Benden korkuyorsun çünkü beni kontrol edemiyorsun. Edemiyorsunuz ve edemeyeceksiniz de. Ama bu düşmanınızım demek değil.” Kal-El çocuk oyuncağı gibi bu konumdan kolayca ayrılabilirdi ama bunun yerine tehdit olmadığını göstermek için sözlerini ve aklını kullandı.

Batman V Superman: Dawn Of Justice

“Yerde Kal! İsteseydim Çoktan Ölmüştün.”

Superman ve Batman arasında beklenen dövüş, her iki karakterin de akıllarını sonuna kadar kullandığını gösteriyordu. Superman savaşmak istemiyor ama Batman ona çok az seçenek sunuyordu. Bu durumda Batman üstünlüğü kazanmak ve elinde tutmak için Superman’in yumuşak tarafını kullandı.

Zack Snyder’s Justice League

“Etkilenmedim.”

Zack Snyder’s Justice League’de her kahraman ve kötü adam dört saatlik süreyle bir araya geldi. Superman’in en iyi hali Steppenwolf’a karşı savaşa girdiğinde baltadan güçlü bir darbe alarak Cyborg’u koruduğu ve bir çizik bile almadığı sahneydi.

“Etkilenmedim.” General Zod ve Doomsday ile uğraştıktan sonra Superman şu anda en güçlü halinde ve Steppenwolf bile onun kadar iyi değil. Karakter bu durumda Justice League için mükemmel bir lider figürü olacağını çoktan kanıtlamıştı.

Batman V Superman: Dawn Of Justice

“Benim Dünyamsın.”

Yürek parçalayıcı olduğu kadar ilham verici de olan bir alıntı. Superman, Doomsday’i durdurmanın tek yolunun kendini feda etmek olduğunu bilir ve hayatının aşkı olan Lois Lane’i bir daha asla göremeyeceğini düşünerek “Bu benim dünyam. Sen… benim dünyamsın” der. Bu, Lois Lane ve Superman arasındaki kimya ve kalp kırıklığının hissedilebilmesi açısından en önemli sahnelerden biriydi.

Man Of Steel (+Bonus)

“Bunu Yapma! Dur!”

General Zod’un yaptığı tüm ölüm ve yıkımlarına rağmen Kal-El’in yapmak istediği son şey Zod’u öldürmekti. Karakter saldırı sırasında ıstırap içinde Zod’u durdurmaya çalıştı, “Bunu yapma! Dur!” Ancak General Zod reddederek Kal-El’i bir seçim yapmaya zorladı. Superman General Zod’un boynunu kırar, onun dizlerinin üzerine çökmesine ve acı içinde çığlık atmasına neden olur. Bu sahne Superman’in mutlak kalitesini en iyi şekilde sergiliyordu.