DC Comics kısa süre önce Metropolis’in yeni Superman’i Jonathan Kent’in biseksüel olduğunu doğruladı ve halktan gelen ezici destek, yaklaşmakta olan serinin 5. sayısı için “benzeri görülmemiş” sayıda sipariş alınmasına yol açtı. Orijinal Man of Steel’in oğlu Superman, bir sonraki sayıda Daily Planet muhabiri ve arkadaşı Jay Nakamura ile romantik bir ilişkiye başlayacak. Superman’in bir erkek arkadaş edindiği haberi, çizgi romanlardan ve LGBTQ+ topluluğundan destek aldı ve birçoğu biseksüel temsilin dahil edilmesinden memnun oldu ancak her zaman ki gibi karşıt görüşlerde mevcuttu.

Yayıncı, 5. sayı için herhangi bir sınır belirtmedi, ancak bir serideki beşinci sayının, serinin ilk sayısının satışlarından daha iyi performans göstermesi gerçekten eşi görülmemiş bir şey. Çizgi roman serilerinin tipik eğilimi genelde serinin ilk sayısının piyasaya sürülmesiyle satışlarının zirveye ulaşması ve seri devam ettikçe satışlarının kademeli olarak düşmesi olduğudur. Superman: Son of Kal-El şimdiden çok fazla eleştiri almış durumda yani üzerinde artan ilgi kesinlikle dünya çapında daha fazla okuyucu ve eleştirmen çekmeye devam edecek.

DC Comics, serilerine LGBTQ+ bireylerin dahil edilmesini artırmak için son birkaç yıldır çok çalıştı, ancak Superman’in bu şekilde ortaya çıkması, diğer LGBTQ karakterlerden daha derin bir etki yarattı. Son zamanlarda hayranların favorisi Tim Drake, Red Robin, çoğu fanı şaşırtmayan bir hareketle biseksüel olarak ortaya çıktı. Ancak Superman her zaman sağlam, güçlü ve dürüst “ideal Amerikan adamı” olarak görülmüştür. Jon Kent’in biseksüel olarak ortaya çıkması, eşi görülmemiş sayıda siparişle kanıtlanan garip bir bükülme yarattı.