Thor: Love and Thunder yönetmeni Taika Waititi, yapım sırasında kullandıkları ve muhtemelen görsel olarak kaliteli bir filmle sonuçlanacak yeni teknolojiyi tartışıyor.

Taika Waititi, Thor 4’ün yenilikçi çekim teknolojisi konusunda heyecanlı. 2017’deki Ragnarok’tan sonra Thor serisini canlandıran yapımın üçlemenin ardından sona ermesi bekleniyordu ancak beklenildiği gibi olmadı. Thor, 4. aşama filminin Avengers: Endgame’in bittiği yerden devam etmesi bekleniyor. Kozmik maceralarının onları nereye götüreceğini söylemek için henüz çok erken, ancak bazı heyecan verici yeni karakterlerleri filmde göreceğimiz kesin. Filmin çekimlerinin aylar önce bittiği söyleniyor ancak çekim boyunca çevrimiçi sosyal platformlara film setinden sadece birkaç fotoğraf geldi.

Thor 4 filminin yönetmeni, başrolünde yer aldığı yeni filmi Free Guy’ın tanıtımını yapan Wired ile yaptığı röportajda, Marvel filmlerinin prodüksiyonu sırasında kullandıkları son teknolojilerle ilgili heyecanını dile getirdi. Satellite Lab tarafından geliştirilen teknolojiye PlateLight adı veriliyor ve tek bir çekimde birden fazla türde aydınlatma düzenini yakalamak için yüksek hızlı aydınlatılmış çekim ve ağır çekim görüntülerinin harmanlanmış halini ortaya çıkarıyor. Waititi’nin yenilikçi çekim teknolojisi hakkında söyledikleri:

Bu teknoloji sayesinde bir görüntüyü saniyede 24 karelik çekimlere böldüğünüzde, her biri ayrı ayrı yakalanmış birden fazla aydınlatmaya sahip olursunuz. Böylece daha sonra post prodüksiyonda uygun aydınlatmayı seçebilirsiniz.

Waititi’nin Love and Thunder’da kullandığı bu teknoloji, daha önce Ragnarok için kullandığı ve aynı şirket (Satellite Lab) stüdyosu tarafından geliştirilen tekniğin güncellenmiş bir versiyonu. Waititi, daha önce Ragnarok’un görsel olarak dinamik sekanslarını yaratmak için görüntüyü saniyede 1.200 kare ile çekilmesini sağladı.

Yönetmenin bu sefer Thor 4’te yenilikçi çekim tekniği ile neler yaratabildiğini görmek inanılmaz heyecan verici olacak. Unutmadan, Filme gittiğinizde sahnelerin kalitesinin dendiği kadar olup olmadığına dikkat etmeyi unutmayın.