Jon Watts’ın Eve Dönüş üçlemesinin son filmi ve MCU’nun 4. Aşamasının dördüncü filmi olan No Way Home, tüm zamanların en başarılı süper kahraman filmleri arasında yer alan nadir yapımlardan birisidir. Gişe rekorları kırarak ve 1 milyar dolara ulaşan ilk pandemi dönemi filmi olduktan sonra, şu anda tüm zamanların en yüksek hasılat yapan altıncı filmi. Bütün bunlar büyük ölçüde No Way Home’un çok yönlü konseptine ve Peter Parker’ın tatmin edici hikayesine dayanıyor gibi gözüküyor.

No Way Home hala etkileyici sinematik koşusuna devam ederken, Sony geçtiğimiz günlerde yeni bir poster paylaştı. Poster, anti-Spidey ekranlarının bulunduğu Holland’ın Times Meydanı’nda hırpalanmış ve ayakta durduğunu gösteriyor.

Yukarıdaki tasvir, No Way Home’un Green Goblin ile yapılan acımasız dövüşünden ve trajik de olsa çok önemli bir ölümün ardından karakterin durumuna atıfta bulunuyor. Doğru olduğunu düşündüğü şeyi yapmayı denedikten sonra başarısız olan Peter bu olaydan sonra gerçekten bir kahraman olmaya itiliyor.

Bununla birlikte Örümcek Adam sinemasının geleceği hala belirsizliğini koruyor. Sony yapımcısı Amy Pascal ve Marvel Studios başkanı Kevin Feige, Spider-Man 4 için aktif olarak bir hikaye geliştirdiklerini doğrularken, Holland’ın maskeyi tekrar takma zorunluluğu yok. Üstüne üstlük Garfield’ın Peter Parker’ı veya Miles Morales’in tanıtımıyla ilgili söylentiler çok yaygın.