Disney ile ilgili en iyi şeylerden biri, yaptığı içeriklerin ne kadar yeniden izlenebilir olduklarıdır. Her yaşa uygun çok sayıda filmle, tek başına veya tüm aile ile izlemek için mükemmel bir eğlence sunmakta oldukça başarılılar. Bu kadar çok seçeneğe sahip bir film gecesi için ideal filmi bulmak zor olsa da, bazılarını tekrar izlemek diğerlerinden daha iyidir.

Kayıp Balık Nemo

Kayıp Balık Nemo, hem çocukların hem de yetişkinlerin hayranlıkla büyüdüğü unutulmaz karakterlerle dolu, duygusal bir animasyon filmidir. Bu film, bir Disney filminde şimdiye kadar görülen en iyi karakter gelişimlerinden bazılarının yanı sıra birçok unutulmaz an içeriyor.

Filmi televizyonda ne kadar izlesekte tekrar izlemek her seferinde yeni bir maceraya atılmak gibi geliyor. Çok eğlenceli olduğu ve kalpleri ısıttığı için tekrar tekrar izlememek zor, özellikle de izleyicilerin Marlin’in Nemo’ya olan koşulsuz sevgisini görmelerine izin verdiğinde.

Oyuncak Hikayesi

Oyuncak Hikayesi, Pixar’ı bugün olduğu gibi güçlü bir animasyon stüdyosu olma yolunda emin adımlarla ilerleten yapımların başında geliyordu. İlk başta kendiliğinden canlanan tuhaf oyuncaklar fikri rahatsız edici gelebilir, ancak kısa sürede kendilerini izleyicilere sevdirdiler. Neyse ki film o kadar başarılıydı ki Disney ve Pixar üç tane daha geliştirdi ve bugün hala hayranlar tarafından çok seviliyor.

Gerçek karakterler ve esprili mizah, hem yetişkinleri hem de çocuklarla beraber izleyicinin ilgisini çekiyor. Bu film nostaljik bir niteliğe sahip, izleyicileri çocukluk anılarına götürerek yeniden izlenmeye değer kılıyor.

Karmakarışık

Tangled’in Rapunzel hikayesini yeniden canlandırması neşe, mizah ve macera doluydu. Anlatı, izleyiciyi her zaman tetikte tutuyor buda inanılmaz animasyon ve seslendirme ile birleştiğinde, harika bir Disney prenses filmi ortaya çıkıyor.

Lilo ve Stitch

Lilo ve Stitch, izleyiciyi aşk temaları üzerinden fantastik bir yolculuğa çıkarıyor. Aynı zamanda bir aileyi oluşturan şeyin kan olmadığını da gösteriyor; aileler sevgiden doğar ve arkadaşlardan, akrabalardan ve hatta hayvanlardan oluşabilir.

Çarpıcı görseller, anlamlı olay örgüsü ve ilgi çekici karakterler, iyi vakit geçirmek için yeniden izlemekte fayda var. Ayrıca filmin dinlemesi her zaman keyif veren şarkılarından oluşan harika bir soundtrack’i var.

Aslan Kral

1990’lar Disney için inanılmaz bir yıldı. Hem çocukları hem de yetişkinleri sinemaya çeken birçok yeni popüler klasik animasyon filmi ürettiler. Aslan Kral seyirciye eğlenceli ve akılda kalıcı bir film müziğinin yanı sıra epik hikaye anlatımı ve harika bir seslendirme sanatçısı kadrosu sunarak bu klasiği gerçekten eskimeyen ve günümüzde çok fazla animasyonu etkileyen bir hale getirdi.

Aslan Kral dostluk, sevgi ve umut gibi önemli ilkeleri güzel bir şekilde anlatan yapımlardan birisi. Simba, sonunda olacağı aslan olmasına rehberlik eden harika arkadaşlar ediniyor, bu da izlemeye katılan herkes için keyifli ve şüphesiz büyük bir yeniden izleme değeri sağlıyor.