Thanos, pek çok Marvel kahramanının hayranı değildir, ancak Deadpool’a gelince, gerçek aşkını çaldığı için ondan kesinlikle çok nefret eder.

Deadpool, Thanos’un her zaman umutsuzca istediği şeye, ‘ölümün’ dikkatine ve sevgisine sahipti. Karakterimize çizgi romanlarda Weapon X Programının bir parçası olarak deneyler yapıldığında birçok durumda ‘ölüme’ yakındı, burada ‘ölüm’ ile tanıştı ve kozmik varlığa karşı hisler geliştirdi. Ancak Deadpool resmi olarak ölü olmamasına rağmen onu görebildi. Daha sonra çift şaşırtıcı bir romantizmi paylaştı. Bu çiftten hoşlanmayan biriside Thanos idi. Deadpool’a ölümsüzlük verdi ve böylece onu göremeyeceğini düşündü, ancak planı işe yaramadı.

Thanos Deadpool’dan nefret edebilir, ancak sağlıksız ‘Ölüm’ takıntısı onu defalarca ısırmak için geri döndü. Karakter, Mad Titan’a en ufak bir ilgiyi bile nadiren dile getirdi, hatta birçok kez onunla konuşmayı reddetti. Sonsuzluk Eldiveni destanı sırasında varoluşun yarısını gerçeklikten kopardığında bile durdu ve eylemlerinden büyük ölçüde etkilenmemiş görünüyordu. Hikayenin sonuna Thanos’a döndü ve yenilgisini sağladı. Basitçe söylemek gerekirse, Thanos ve evreni kaç kez fethettiği önemli değildi.

Deadpool ve Death’in beklenmedik romantizmini bu kadar harika yapan şeylerden biri de Thanos’un kıskançlığı. Wade Wilson, bu kötü adamın hemen hemen tam tersi, çünkü onun kaygısız tavrı ve saf aptallığı, Thanos’un aşırı ciddi güç arayışı gibi bir şey değil. Deadpool, her zaman onu etkilemeye çalışmadığı için Ölüm’ü sürekli şaşırtıyordu. Bunun yerine, sadece var olarak onun dikkatini çekmeyi başardı. Anlayacağınız Thanos Deadpool’dan, Thor veya Hulk gibi epik savaşlar yapıp büyük bir kahraman olduğu için değil, asla elde edemeyeceği tek şeyi aldığı için nefret ediyor. Hep sevgiyle kal alçakgönüllü Thanos…

SONRAKİ:

MARVEL, DEADPOOL HAKKINDA 10 SORU CEVAPLADI