Thanos, Infinity Saga’dan sonra MCU’dan ayrıldı ve Kang the Conqueror’un geleceğine dair söylentilerin ortalığı karıştırması uzun sürmedi. Hem Kang hem de Thanos Marvel Comics’teki en çetin kötüler arasındadır, ancak ikisi arasında hangisi gerçekten daha güçlü?

Kang The Conqueror’un Marvel Comics’teki Rolü

Geleceğin Dünyasını başarıyla fetheden Kang, imparatorluğunu tarihe yaymayı umuyor ve 20. yüzyıl Dünyasını ele geçirmek için gösterdiği amansız çabaları onu Marvel’ın kütüphanesindeki hemen hemen her kahramanla ve hatta Kang’ın alternatif versiyonlarıyla çatışmaya sokuyordu. Kang, inanılmaz derecede tehlikeli bir rakip olduğunu çizgi romanlarda defalarca kanıtladığı için bugün burada yer alıyor.

Herhangi bir süper gücü olmayabilir, ancak yetenekli bir savaşçı ve deha düzeyinde bir zekaya sahip, gelecekten gelen ileri teknolojiye erişiminden bahsetmeye gerek yok (ona süper güç veren zırh, enerji projeksiyonu, güç alanları, hologramlar ve daha fazlası). Kang’ın ayrıca hedeflerinin iradesini zayıflatan ve hatta geçici olarak süper güçleri devre dışı bırakabilen ultra diyot ışın tabancası adı verilen bir silah kullandığı da biliniyordu. Elbette Kang’ın en güçlü aracı, zaman yolculuğu yapmasına ve tarihin herhangi bir noktasından silahlara erişmesine izin veren zaman gemisidir.

Thanos’un Marvel Comics’teki Rolü

Adında Kang gibi bazı kelimelere sahip olmayabilir, ancak Thanos Kang’dan daha az fatih değildir. Bir çocukken ana dünyası olan Titan’dan kaçtıktan sonra, gelecekte sıfırdan inşa ettiği kendi ordusuyla geri döndü ve onlarca gezegeni yok etti. Bu andan itibaren Thanos sürekli olarak evrende toplu yıkım ve soykırım içeren savaşların yollarını aradı. Bununla birlikte belki de Thanos’un en büyük başarısı, Sonsuzluk Eldiveniyle tüm yaşamın yarısını parmaklarını şıklatarak ortadan kaldırdığında geldi. Bu daha sonra tersine çevrildi, ancak bu hareket Thanos’u tüm zamanların en tehlikeli kötülerinden biri olarak sonsuza kadar sağlamlaştırdı.

Thanos, filmlerdeki gücü için büyük ölçüde Sonsuzluk Taşlarına güvenirken çizgi romanda süper güç, dokunulmazlık ve bir tür ölümsüzlük de dahil olmak üzere şaşırtıcı sayıda yeteneği vardı. Karakter özellikle savaş söz konusu olduğunda yetenekli bir göğüs göğüse savaşçı ve son derece zekidir. Thor’u, Hulk’u ve hatta daha birçok bilinen kahramanı yenmişliği var ve bunların hepsi çizgi romanlarda Sonsuzluk Eldiveni olmadan oldu. Thanos’un evrendeki en kötü kötü adamlardan biri olduğu inkar edilemez, ancak Kang’a karşı neler yapabilir?

Kang Vs Thanos: Hangi Kötü Adam Daha Güçlü?

Hem Kang hem de Thanos ikilisi hesaba katılması gereken güçler, ancak yetenekleri ruhen o kadar farklı ki hayranlar onları karşılaştırmakta beklediklerinden daha zor zamanlar geçirecekler. Bir yumruk yumruğa dövüşte Thanos muhtemel kazanan gibi görünüyor. Ancak daha uzun süren bir çatışmada Kang’ın zamanı geçme yeteneği onu yenmeyi neredeyse imkansız hale getirebilir. O saldırısını planlamak, gerekli güçleri ve silahları toplamak için on yıllar harcayacak, Thanos’un buna cevap vermek için vahşet ve ham iradenin ötesinde yapabileceği pek bir şey yok. Kısacası belli bir düzeyde bu iki kötü adam, beyin ve kas arasındaki asırlık ikilemi temsil ediyor.

Thanos’u yenmek için kahramanlar daha güçlü olmalı. Ancak Kang’ı yenmek için daha akıllı olmaları gerekiyor ve bu sorunu çözmek diğerinden daha zordur. Yani bu savaşın kazananı en yüksek olanaklara sahip Kang The Conqueror karakteri oluyor.