Josh Brolin tarafından oynanılan karakter, 2011’de bile henüz erken geliştirme aşamasındaydı. Ancak 2018’deki Avengers: Infinity War’a kadar düzgün bir şekilde tanıtılmadı ve bundan kısa bir süre sonra Avengers tarafından yenildi.

MCU’daki oldukça kısa süren yaşamına rağmen yalnızca Infinity Saga’nın sonunda ortaya çıkan Thanos, seri üzerinde kalıcı bir etki yarattı ve hala sık sık en dikkate değer kötü adamlardan biri olarak anılıyor. Thanos’un Hawkeye gibi projelerde haklı olduğu argümanlarıyla daha popüler hale geldiği görülüyor, Eternals’daki olaylar ise onun bu hamlesinin galaksi için gerçekten iyi olduğunu gösteriyor. Buna Marvel Studios’un neden Thanos’u evrene geri getirmesi gerektiğine dair iyi bir noktaya değinen karakterin yaratıcısı Starlin de muhtemelen dahil.

Yeni yapılan bir röportajda Starlin, Thanos’un kötü karakter olmasına rağmen neden birçok kişide yankı bulduğuna dair fikrini paylaşıyor. Bununla birlikte Avengers: Endgame’de zaten ölmüş olmasına rağmen Marvel Studios’un Titan’ı neden MCU’ya geri getirmesi gerektiğine dair iyi bir örnek oluşturuyor. Starlin’in dediklerine göz atmak isterseniz:

Sanırım sinirlerimize dokunuyor, bir çoğumuzun düşündüğü soruları gündeme getiriyor. Aynı zamanda sadece havalı bir karakter. Kimsenin onu son kez gördüğümüzü düşündüğünü sanmıyorum. Disney ondan bir sürü para kazandı ve muhtemelen hala kazanılması gereken bir sürü para var.

Starlin yanılmıyor çünkü Thanos’un görünümünü elde etmek çok fazla zaman ve paranın harcanmasına neden oldu, Marvel Studios’un onu Avengers: Infinity War’daki son görünümüne ulaştırması kısa bir süreç değildi. Hemen kötü düşünmezsek aslında karakteri geri getirmenin birçok faydası var. Her durumda dönüşü ölümünün geri alınacağı anlamına gelmiyor. Belki de bir sonraki MCU görünümü, yakın zamanda Eternals aracılığıyla tanıtılan kardeşi Eros için bir özel hikayenin parçası olabilir. Ya da Marvel Studios, çocukluğunu ele alan ve Infinity Saga’daki Sonsuzluk Taşları arayışına yol açan kendi solo projesiyle kişisel tarihini daha fazla araştırmaya odaklanabilir. Sonuç olarak Thanos birkaç projeyle aramızdan ayrılacak bir karakter değil.

Karakter yakın zamanda tekrar gelirse stüdyonun bunu yapması o kadar da zor olmayacak. Özel hikaye rotasına gitmek veya bunu yapmak için gelişen çoklu evreni kullanmak arasında gidip gelen birkaç yolu var. Şimdi merak ettiğimiz tek şey ise karakterin Infinity Saga’da sahip olduğu büyük prestijin nasıl etkileneceği olacaktır. Gelişmeler için takipte kalın.