Thanos’un kardeşi Eros diğer adıyla Starfox, Ebedi Deviant geni nedeniyle Titan’a hiç benzemiyor. Eternals, Marvel evreninde binlerce yıldır var olan ölümsüz bir kozmik varlık ırkıdır, ancak Thanos’un dahil olduğu zamanlarda bile Avengers’ı rahatsız eden olaylara nadiren müdahale etmişlerdir. Thanos’un kökenini ve Ebedilerle olan bağlantısını çevreleyen konu, karakterin onlarca yıl önce Eternal olarak yeniden ele alınmasından bu yana tartışma konusu olmuştur.

Birçok çizgi roman karakteri ve hikayesinde olduğu gibi, Thanos’un görünümü, gelişi ve tutumu zamanla gelişti. O ve Starfox 1973’te Marvel Comics’te ilk ortaya çıktıklarında Ebedi değillerdi, hikayeleri Yunan mitolojisine dayanıyordu, bu nedenle isimleri Thanos ve Eros’ oldu. Yunan figürleri sırasıyla Thanatos ve Eros idi. Daha sonra işler değişti ve karakterler bir şekilde Eternal oldular. Bununla birlikte Thanos, kendisinin ve Eros’un birbirlerinden neden bu kadar farklı göründüklerini haklı çıkarmak için ekstra bir değişikliğe ihtiyaç duydu.

Eternals’ın Marvel Comics’teki başlangıç ​​hikayesi oldukça karmaşıktır, iki insan alt türü vardır: Eternals ve Deviants. Kafa karıştırıcı kısım, Thanos’un açıkça bir Deviant olmamasına rağmen, kendisine imzası olan mor görünümünü veren Deviant Sendromundan etkilenmesidir. Böylece Thanos, kardeşi Eros gibi bir Ebedidir. Aradaki fark Eros’un aynı mutasyona sahip olmamasıdır.

Eros ve Eternals’ın geri kalanı insana benziyor çünkü onlar herhangi bir evrime uğramadan bu günlere gelebilmişlerdir. Thanos, ne yazık ki görünüşünü Deviant’lara ve Deviant Skrull’lara daha çok benzeyen bir şeye dönüştüren Deviant Sendromundan etkilenmişti (yüzündeki girintili çizgiler gibi). Marvel Comics kısa süre önce Phastos’un Thanos’a Eternals #6’da gerçek bir Ebedi olduğunu onaylattı ve böylece Thanos’un teknik olarak bir Ebedi olmadığı argümanına son verdi. (Çizgi Romanlarda Ebedi olarak geçiyor.) Yine de, Thanos ve Eros’un görünüşlerine rağmen aynı kan çizgisini paylaşıyorlar ve benzer yeteneklere sahipler, bu yüzden Thanos bu kadar güçlü ve neredeyse yenilmez.