Robert Pattinson, Matt Reeves’in merakla beklenen solo filminde Bruce Wayne rolünü üstlenmeye hazırlanırken başlangıçta Ben Affleck’in solo DC gezisi olarak tasarlanan film, oyuncunun rolden ayrılmasıyla yeniden tasarlandı. Artık ana hikaye DCEU’nun dışında geçecek ve Bruce Wayne’in Gotham City’deki suçla mücadele ettiği ilk yıllarını anlatacak.

Warner Bros THR’ye verdiği bilgilerde The Batman’in uzunluğunun iki saat 55 dakika olduğunu ve jenerik için 8 dakika ayrıldığını doğruladı. Bu, Batman’i şimdiye kadarki en uzun solo filmi yapıyor. 8 dakikalık jeneriğin orta jenerik veya after credit sahnelerini içerip içermediğine dair bir bilgi ise yok.

Filmin PG-13 derecesini çevreleyen tartışmalar gibi The Batman’in uzunluğuda muhtemelen bölücü olacak. Bazıları herhangi bir filmin neden en az üç saat olması gerektiğini sorgulayabilirken, Batman’in tüm hikayesini ortaya çıkarmak için bolca zamana ihtiyacı olacağı başından beri açıktı. Bruce Wayne sadece Riddler’la yüzleşmekle kalmayacak, aynı zamanda Penguin ve Catwoman’ın varlığı filmde düzgün bir şekilde ele alınması gereken çeşitliliklere dayanıyor.

Film, sadece şimdiye kadarki en uzun Batman filmi olmakla kalmayacak aynı zamanda 181 dakikayla Avengers: Endgame ve 242 dakikayla Zack Snyder’ın Justice League’inden sonra yapılmış en uzun üçüncü süper kahraman filmi olacak. The Batman’in vizyona girmesine bir aydan biraz fazla bir süre kala gişe soruları ve uzunluk detayları daha da netleşecektir.