Yeni süper kahraman filminde Robert Pattinson, şimdiye kadar Ben Affleck tarafından oynanan DC Genişletilmiş Evren versiyonundan farklı olarak karakterin yeni bir versiyonda rol alıyor. Film bazı sebeplerden ötürü çıkışını geciktirdikten sonra beyaz perdeye gelmek için uzun bir yol kat etti, ancak nihayet geçtiğimiz gün 4 Mart’ta vizyona girdi.

Sinema halk arasında yerleşik bir sanat dalı haline geldiğinden beri izleyiciler hangi filmlerin tüm zamanların en iyisi olmayı hak ettiği sorusuna cevap vermeye çalışmış ve yıllar içinde pek çok cevap verilmiştir. Sight & Sound dergisi, film yapımcılarını, eleştirmenleri ve akademisyenlerin Top 100 listesini oluşturmak için on yılda bir anket yapar ancak IMDb Top 250, kullanıcı oylarının sonucu olduğu için dikkate değer bir sıralama biçimidir. Ayrıca IMDb her filmin ortalama puanına göre yapılır, yani vizyona giren her yeni film çıkar çıkmaz listede üst sıralarda yer alma şansına sahiptir.

The batman şu anda IMDb Top 250’de 8.3/10 ortalama puanla 85. sırada yer alıyor. Bu, The Dark Knight’ın 3. sıradaki ve The Dark Knight Rises’ın 68. sıradaki konumundan sonra üçüncü en yüksek puanlı Batman filmi demek oluyor. Ayrıca daha üst sıralarda yer alan diğer çizgi roman filmlerini sıralayacak olursak Spider-Man: No Way Home (39), Avengers: Infinity War (64), Spider-Man: Into the Spider-Verse (71) ve Avengers: Endgame 79. sırada yer alıyor.

Batman’in ilk incelemeleri son derece olumluydu ve yönetmenin güçlü vizyon anlayışı başarılı bir şekilde ilerledi. Pek çok eleştirmen bu seviyede özel bir hayran kitlesi oluşturabilme potansiyeline sahip filmi gerçekten de Christopher Nolan’ın Kara Şövalyesi ile olumlu bir şekilde karşılaştırdı. Muhtemelen yeni filmi daha fazla kişi izledikçe daha yukarılara tırmanmaya başlaması çok olası.

Öte yandan bu Batman filmi Zack Snyder’ın DC vizyonunu isteyen hayranlar karşısında kolayca kurban edilebilir. Proje aslında Affleck’in Batman’i için bir solo film olarak düşünülmüştü, hatta aktör hem yazıp hem de yönetecekti, ancak Justice League tartışması uzayınca filmden ayrılmaya karar verdi. Yani şimdilik Pattinson’ın başrolü canlandırdığı filmin hayranları imkanları varken popüler listedeki varlığının tadını çıkarabilir.