Yıllarca beklenen bir bekleyişin ardından The Batman nihayet sinemalarda gösterime girdi. Film, Robert Pattinson’ı Bruce Wayne olarak namı değer batman olarak tanıttı. Bu yinelemede Bruce, kendini Gotham City vatandaşlarını öldüren Riddler ile bir kedi-fare oyununa karışmış halde bulur. Batman, Zoë Kravitz, Jeffrey Wright, Colin Farrell, Andy Serkis ve John Turturro’yu da içeren etkileyici bir oyuncu kadrosuna sahiptir.

Her ne kadar yaratıcı ekipleri oldukça farklı olsa da Batman ile popüler DC filmi Joker arasında birçok benzerlik var. Joket filmi Todd Phillips tarafından yönetildi ve Joaquin Phoenix ikonik Batman kötü adamının yeni, temelli bir versiyonu olarak oynadı. Hem Joker hem de Batman birbirine bağlı DC evreninden ayrı olarak varlar ve bu mevcut süper kahraman egemenliği çağında çok az bulunan gerçekçi bir tarz sürdürüyorlar. Bu nedenle birçok hayran The Batman ve Joker’in aslında aynı dünyada var olduğunu ve bir gün karşılaşabilecekleri fikrine kapıldı.

Total Film’e konuşan Reeves, The Batman’i 2019 filmiyle buluşturmayı düşünüp düşünmediği sorusuna yanıt verdi. Reeves yaptığı bir açıklamada DC filminin Joker ile hiçbir şekilde bağlantı kurabileceğini düşünmediğini söyledi. Hatta filmin üzerinde çalışmaya ilk başladığında Joker’den haberi bile olmadığı ortaya çıktı.

“2017’de bu işe ilk başladığımda Maymunlar Cehennemi filmini bitiriyordum. Filmin yapımı beş yıl sürdü. Senaryo üzerinde çalışırken ve senaryonun derinliklerine indiğimde Joker henüz çıkmamıştı. Joker’in ne olduğunu ya da ne olacağını bile bilmiyordum. Filmin derinliklerine indiğimizde işleri bizim yaptığımız şeyleri hatırlatacak şekilde temellendirdikleri gerçeğini gördüm, planlı değildi. Joaquin Phoenix ve Todd Phillips’in yaptığı belirli bir bağımsız çalışma. Çapraz geçiş hakkında hiçbir zaman gerçekten bir tartışma olmadı.”

Batman, çeşitli yan projelerle kendi dünyasını hızla genişletiyor ve bir gün kendi Joker’ini ekranlara getirmesi çok muhtemel görünüyor. Reeves, serisini Joker ile birleştirmenin bir yolunu bulmak yerine yeni birinin rol almasını tercih edebilir. Hayranlar, Pattinson’ın Joker’inin kim olabileceği konusunda şimdiden bazı mükemmel fikirler ortaya koydular, Willem Dafoe ve Barry Keoghan ise en popüler seçenekler arasında yer alıyor.