İngiltere merkezli bir kumarhane web sitesi, The Simpsons’ın her bölümünü izlemesi için birini arıyor ve eğer bu işi başarabilirlerse onlara 7000 Dolar ödeyecek. The Simpsons 1989’da çıkış yaptı ve 30 yılı aşkın süredir devam ediyor, dizi kültürel bir fenomen haline geldi ve pop kültürü hakkında temel yorumlar sağladı. The Simpsons sayısız ödül ve övgüyle şu anlık durma veya final belirtisi göstermiyor.

Yabancı merkezli kumar sitesi Platin Casino, bir süper hayrana dizinin tam 33 sezonunu (+2007 filmini) izlemesini ve bunu yaparak para kazanmasını teklif ediyor. Şirket, The Simpsons’ın geleceği öngördüğü popüler teoriden yararlanmak için açıkça Simpsons Serisi Analisti arıyor gibi gözüküyor. Uygulamalarında, “Biz de sektörümüzde geleceğin bizi nelerin beklediğini tahmin etmeyi seviyoruz” deniyor. Simpsons Serisi Analisti, her birinin gerçekleşme olasılığını tahmin etmemize yardımcı olmak için gösterideki öne çıkan olayları not etmesi için para alacak. Rol için temel gereksinimler arasında akıcı İngilizce bilmek, bir bilgisayara erişim ve başvuru sahibinin 18 yaşından büyük olması yer alıyor. İşin en büyük avantajı ise haftalık bir kutu ücretsiz donut gibi gözüküyor.

Simpsonlar’ın geleceği tahmin ettiğine dair uzun süredir devam eden bir teori vardı, ancak yazarlar şovun bu teorisini reddetti. Yine de Simpsons’ın kahin benzeri yeteneklerini destekleyecek çok sayıda olay var. Örneğin bir 1998 bölümü, 2017’de Disney ve FOX arasındaki anlaşmayı öngördü ve 20 th Century Fox logosunu “A Division of Walt Disney Co.” şeklinde gösteriyordu. Seri, Akıllı saatler, FIFA yozlaşması ve Richard Branson’ın uzay yolculuğunu doğru bir şekilde tahmin ederek teknolojinin sporun ve şişkin milyarder egolarının nabzını her zaman elinde tuttuğunu kanıtladı.

Dizinin en ünlü olayı ise Trump başkanlığını tahmin etmesiydi. 2000 yılında, 11. sezon bölümü “Bart to the Future”, Donald Trump’ın ülkeyi yönettiği bir gelecek ortaya koydu. Kısacası bir kumar sitesinin dizinin ileriki dönemde neleri tahmin edebeliceğini görmek istemesi gayet doğal. İşe kimin alınacağı ise şu anlık belli değil.