The Suicide Squad, HBO Max’te en çok izlenen DC filmi oldu. Yumuşak şekilde ilerleyen yeniden başlatma/devam filmi James Gunn tarafından yönetildi. 2016’nın Suicide Squad’ından Margot Robbie’nin Harley Quinn’i, Joel Kinnaman’ın Rick Flag’i, Viola Davis’in Amanda Waller’ı ve Jai Courtney’nin Captain Boomerang’ı filme geri döndü.

The Suicide Squad, orijinal filme kıyasla çok fazla övgü aldı, 2016’daki Suicide Squad’ın % 26’sına kıyasla Rotten Tomatoes eleştirmenlerinden %91 puan almayı başardı. Film ayrıca izleyiciler tarafından sıcak bir şekilde karşılandı, yalnızca Rotten Tomatoes’da %82 izleyici puanı kazanmakla kalmadı, aynı zamanda Perşembe gecesi önizleme gösterimlerinde 4,1 milyon dolar hasılat elde ederek R dereceli filmler için pandemi dönemi gişe açılış rekorları kırdı.

Bir görüntüleme analizi kuruluşu olan Samba TV’nin son raporlarına göre The Suicide Squad, HBO Max’te yayınlandığı ilk üç hafta sonu boyunca 4,7 milyon hane tarafından izlendi. Aynı sayı Wonder Woman 1984 için 3.9 milyon, Zack Snyder Justice League için ise 3.2 milyon idi. Hizmette en çok izlenen DC filmi olmasına rağmen sırasıyla 5.5 ve 5.1 milyon izleyiciye sahip Mortal Kombat ve Godzilla vs Kong’un gerisinde kaldı.

The Suicide Squad güçlü bir eleştirel ve izleyici tepkisine rağmen, finansal başarısıyla ilgili birçok tartışmanın konusu oldu. Film ikinci hafta sonu gişelerinde %81 düşüş yaşadı. The Suicide Squad, Warner Bros’un gözünde finansal bir hayal kırıklığı olacak gibi görünse de, DC’nin filmografisindeki mirası güvende.

SONRAKİ:

THE SUİCİDE SQUAD YAYINLANDI VE İLK HAFTA EN DÜŞÜK GİŞE REKORUNU KIRDI!