James Gunn’ın yönetmenliğini yaptığı The Suicide Squad’ın açılış günü gişe kazancı, 2020’de vizyona giren Birds of Prey’in açılış gişesinden daha az, sadece 12.1 milyon dolar.

The Suicide Squad, 30 Temmuz’da sinemalarda ve HBO Max‘te gösterime girdi. Film, David Ayer’in 2016 Suicide Squad’ından farklı bir yöne giden James Gunn (Galaksinin Koruyucuları yönetmeni) tarafından yazıp yönetiliyor. Bağımsız devam filmi, DC Genişletilmiş Evreninin bir parçası ve Nazi döneminden kalma bir laboratuvarı yok etmek, dünyayı kurtarmak için birlikte çalışmaları gereken bir grup süper kötüyü anlatıyor.

En yeni DC filmi 4.002 sinemada 12.1 milyon dolar ile gösterime girdi ve buna Perşembe günü önizleme gösterimlerinde aldığı 4.1 milyon dolar da dahil. Analistler, The Suicide Squad hayranlarının perşembe ve cuma biletlerini satın alarak önden bir patlama yaşanacağını ve hafta sonu ilerledikçe katılımın azalacağını tahmin ediyorlardı.

Endüstri, The Suicide Squad’ın performansına dayanarak, açılış hafta sonu için 20 milyon dolar aralığında bir gelir getireceğini tahmin ediyor. Bu, Warner Bros’un beklediği 30 milyon doların önemli ölçüde altında.

Gunn’ın filminin gişede neden daha iyi gitmediğine dair pek çok spekülasyon var, özellikle de sinemaseverler Marvel ile birlikte yürüttüğü Guardians of the Galaxy filmlerindeki çalışmalarından gerçekten keyif alıyorlarmış. Koronavirüs’ün mevcut durumu muhtemelen suçlanacak olsa da, Jungle Cruise gibi diğer filmler aynı şartlarda oldukça iyi performans gösterdi, ancak asıl etkenin filmin, sinema ve HBO Max platformunda aynı anda yayınlanması olduğu düşünülüyor. The Suicide Squad’ın Mortal Kombat’ta olanlara benzer şekilde HBO Max akış hizmetinde çok daha iyi performans göstermesi olası seçeneklerden birisi.

Detaylı istatistikler ileriki günlerde ortaya çıkacak ve film hakkında daha detaylı bir yayın-izleyici istatistiği yapacağız. Bizi takip etmeye devam edin…