İkinci Suicide Squad filmindeki karakterler, güçlü ve bazen alışılmadık bir saldırı silahı cephaneliğine sahip. Hepsi pratiklik açısından birbirine benzemiyor, ancak ekibin her bir üyesinin kişiliklerini ve belirli güçlü yönlerini temsil ettikleri kesin.

İkinci filmdeki silahların bazıları düpedüz havalı, ancak hemen sevinmeyin, bazılarıda komik derecede sevimsiz. Anlaşılan o ki James Gunn mümkün olduğu kadar ölçülü bir mizahla anlatısına devam ediyor. Hadi o halde listemize geçelim.

Ratcatcher 2’Nin Sıçanları

The Suicide Squad’ın büyük bir kısmı, karakterlerinin birçoğunun yanı sıra güçleri ve silahlarının ne kadar akıl almaz olduğu konusunda anlatı sunuyor. Ratcatcher 2’de böyle bir örnektir. Tek gerçek silahı, sevgili babası tarafından aktarılan fareleri kontrol etme yeteneğidir.

Bumeranglar

Kaptan Boomerang, The Suicide Squad’da zaferi görmeyi istedi, ancak yönetmen James Gunn’ın açılış sahnesinde onu baltalaması uzun sürmedi. Bu sahne Boomerang’ın Suicide Squad kadrosundaki en komik karakterlerden biri olduğunu düşünen hayranlar için biraz hayal kırıklığı oldu.

Silahı ise düşman askerlerini şeritlere bölebilen ikiz bumeranglar. Düzgün kullanıldıklarında oldukça yıkıcı ama yine de sevimsiz gibiler. Yakın çevrede, bumeranglarının çok işe yaradığını ve onu en iyi ihtimalle bir açık alan dövüşünde kullanıldığını hayal etmek zor.

Peacemaker’ın Dartları

Peacemaker ve Bloodsport arasındaki bir yarışma, filmdeki en iyi karakter ikililerinden birini oluşturuyor ve kimin daha isabetli atış yapabileceğini göstermeye çalışıyor. Elinde ölümcül silahlardan oluşan bir cephanelik varken Peacemaker’ın böyle aptalca bir silaha bel bağlaması tamamen saçma görünüyor.

Ayrılabilir Çocuk Kolları

Ayrılabilir kollu adam, tüm filmdeki en sevimsiz ve en aptal silaha sahip olmanın şüpheli onurunu kazanıyor. Neyse ki rolü fazla uzun sürmedi, filmin ilk sahnesinde kollarıyla beraber yok oldu, bu da silah seçiminin ne kadar aptalca olduğu düşünüldüğünde şaşırtıcı değildir.

Puantiyeli Adam

Puantiyeli Adam gibi bir isim taşıyan karakterin herhangi bir yerde havalı olma beklentisi yoktur. Bilek eldivenlerinden ateşlenen ve düşmanları yakıp bir anda eritebilen devasa, ölümcül toplardan başka bir şey olmayan silah oldukça dandik gibi gözüküyor.

Dövüşte son derece etkili elbette, ama aptalca gözüküyorlar. Kapalı kapılar ardında gülünecek, ancak savaş alanında nihayetinde saygı duyulan türden bir silah. Puantiyeli Adam olmasaydı Starro’ya karşı son savaş oldukça farklı olabilirdi

SONRAKİ:

DİSNEY WARNER BROS’U SATIN ALSAYDI DC EVRENİ NASIL GÖZÜKÜRDÜ?