King Shark ve çocuksu hareketleri, The Suicide Squad’dan çıkan en iyi şeylerden bazılarıydı, ancak şimdi gerçek bir çocuk olabileceği ortaya çıktı. James Gunn’ın yeni Suicide Squad filmi, görünüşe göre kendisini 2016 filminden ayırmak için her şeyi yaptı. Gunn’ın filmi kanlı, şiddetliydi ve önceki filmdeki PG-13’ün aksine R derecesine sahipti.

Film orijinal yapımda bazılarını öldürse de, hayranların yeni favorilerini tanıttı. Ratcatcher II filmin kalbiydi, filme umut verdi ve dünya onlardan vazgeçtiğinde diğerlerinin kurtarıcısı oldu. Karakter ayrıca mizah, zarafet ve İntihar Timi’nin sonunda rezil Deniz Yıldızı Projesi’ni alt etmesine yardımcı olan fareleri de getirdi. King Shark/Nanaue (seslendiren Sylvester Stallone) de kısa sürede sevilen başka bir karakter oldu. Belirsiz bir köken hikayesi olmasına rağmen, King Shark’ın eski bir köpekbalığı tanrısının soyundan geldiğine inanılıyor. Nanaue inanılmaz derecede güçlü ve filmin çoğunu iki şeye odaklanarak geçiriyor: yemek ve arkadaşlık.

Yeni bir teori, King Shark’ın filmdeki tatlı doğasının bir nedeni olabileceğini söylüyor. Film boyunca, King Shark’ın çok fazla karmaşık düşüncesi yoktu. Baş aşağı kitap okuyor, bir eli olduğunu fark ettiği için inanılmaz gurur duyuyor ve kötü niyetli bir olmayarak insanlara karşı doyumsuz bir açlığı var. Çocuksu davranışlarının tüm örnekleri ve belirsiz kökenleri göz önüne alındığında, bu teori King Shark’ın gerçek bir çocuk olduğunu öne sürüyor, ve fikrin birçok kanıtı var.

King Shark yarı köpekbalığı olduğu için farklı şekilde yaşlanması mantıklı. Büyük beyaz köpekbalığı King Shark, doğmuş ama tam olgunluğa ulaşması onlarca yıl sürebilir. Karakterin hantal görünümüne aldanmadan bakalım, tavrı bir çocuğunki gibi. Karmaşık fikirleri anlamıyor aynı kuşlar gibi, basit şeyleri tanımlarken gurur duyuyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, King Shark’ın bir çocuğun beynine sahip olması ve hala olgunlaşması mümkündür.

Karakterin bir köpekbalığı olduğu düşünülürse, belki de King Shark’ın ilkel konuşma biçimi, yaratığın son derece zeki olduğunu bile düşündürür. Ne de olsa köpekbalıklarının çoğu sadece yemek için endişelenir, insanlarla arkadaş olmaz. Evet, The Suicide Squad’da davranışları şüpheli, ancak bu King Shark’ın mutlaka bir çocuk olduğu anlamına gelmez.

SONRAKİ:

KİNG SHARK, JAMES GUNN’IN OLUŞTURDUĞU EN ZOR CGI KARAKTERİYDİ