Son zamanlarda 11. ve son sezonuna giren AMC’nin popüler dizisi The Walking Dead’in karakterleri 10 yıl boyunca çok şey yaşadı. Saçma sapan zorluklar, sonsuz yürüyüşçü sürüleriyle savaşmanın yanı sıra, sürekli gelişen karakter kadrosu, hayatını güvenceye almaya çalışan diğer gruplar tarafından sürekli olarak tehdit edidi.

İşte The Walking Dead’in en büyük 5 kötüsünün bir listesi:

Jadis ve Çöpçüler

İlk Görünüm: 7. Sezon 10. Bölüm

Scavengers’ın lideri Jadis, az konuşan bir kadın, kırılması zor bir cevizdir. Nadiren herhangi bir duygu belirtisi gösterir ve açgözlülükle motive olur. Dizideki zamanını özetlemenin mükemmel yolu tek kelimeyle ihanet.

Alfa

İlk Görünüm: 9. Sezon 9. Bölüm

Yılın Annesi ödülü, Fısıldayanların son derece zalim lideri Alpha’ya gidiyor. Kıyametin ilk günlerinde bile, Alpha, planına uymadığı için kocasını ve ordusu için fazla zayıf gördüğü herkesi öldürecek kadar ileri giderek zayıflığa tolerans göstermedi. Artık insanları insan olarak değil, engel olarak görüyor ve kimsenin kişisel mücadele hikayelerine kapılmamasını sağlıyor.

Owen

İlk Görünüm: 5. Sezon 16. Bölüm

Owen’la ilk olarak, 5. Sezon finalinin en başında tanışıyoruz. Owen’ın alnında Kurtlar olarak bilinen gruba olan bağlılığını simgelemek amacıyla oyulmuş bir “W” harfi var. Karakteri en korkulan kötü adamlardan biri yapan şey, açık sözlülüğü. Seni öldürecek ve tüm eşyalarını alacak. Ardından, muhtemelen kafanıza bir “W” harfi çizecektir.

Vali

İlk Görünüm: 3. Sezon 3. Bölüm

İlk bölümünün sonunda, Vali’nin söylendiği gibi iyi niyetli koruyucu olmadığı açıkça ortada. Michonne ve Andrea helikopter kazasından bir adamı kurtarırken ona ve ekibine rastlar. Oradanda valiyle birlikte ‘güvenli’ bölgeye gittiler. Andrea ortama adeta aşık olur, ancak Michonne birşeylerin ters gittiğini biliyordu.

Negan ve kurtarıcılar

İlk Görünüm: 6. Sezon 12. Bölüm

Negan’la tanışalım. Hayranlar, kötü şöhretli bu adamın ekrana gelişini hevesle beklediler, çünkü çizgi romanlardaki zulmü ekrana gelip gelemeyeceğini merak ettiler. Zaten Negan, birkaç dakika içinde serinin en acımasız kötü adamı olduğunu kanıtladı. İnsanlarını öldürmenin yanı sıra, Rick’in grubunu bir daire içinde toplar ve onlara şu anda kontrolü altında olduklarını ve korkacak çok şeyi olduğunu söyler.

Bugün Twd dizisinde yer alan en acımasız 5 karakteri derledik. Sizin bile korktuğunuz ve en güçlü kötü karakter olduğunu düşündüğünüz kişileri yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

SONRAKİ:

200 MİLYON DOLARLIK FİLM: RED NOTİCE HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HERŞEY