Gorr karakteri Jason Aaron ve Esad Ribic tarafından yaratıldı ve ilk çıkışını 2012’de Thor: God of Thunder #2’de yaptı. İsimsiz bir gezegende doğdu, açlık ve sevdiklerinin ölümüyle dolu sert bir çocukluk geçirdi. Gorr, tanrılara güvenerek ve inanarak yetiştirilmiş birisi olmasına rağmen, yaşadığı zorluklardan dolayı onlara olan inancını yitirmiş, inanç ve varlıklarına olan eksikliği nedeniyle halkından kovulmuş bir karakter. Karakter bu sürgünü sırasında tanrının silahlarından birini Necrosword All-Black’i keşfeder ve güçleri ile kendisine asla yardım etmeyen tanrılara karşı intikam mücadelesine başlar. Bu anlattıklarımız karakterin en kısa özetle çizgi romanda anlatılan hikayesi.

Şimdiye kadar Thor: Love and Thunder için yayınlanan tanıtım fragmanlarında görüntülerin hiçbiri Christian Bale’i Gorr olarak öne çıkarmadı, bunun yerine ana ve destekleyici karakterlere odaklandı. Gorr hakında az şey bilinse de yönetmen Taika Waititi yaptığı konuşmayla hayranların beklentilerini bir üst seviyeye çıkardı.

Yönetmen, film hakkında soru sorulduğunda sadece karakter topluluğu için övgü dolu sözler söyledi, ancak en büyük övgüsünü Gorr the God Butcher’a ayırdı. Waititi AP’ye verdiği demeçte; “Harika, gerçekten eğlenceli, tuhaf küçük bir kahraman grubu. Thor ve Korg, Valkyrie ve The Mighty Thor ile yeni bir ekip” dedi. “Ve benim naçizane fikrime göre muhtemelen Marvel’ın sahip olduğu en iyi kötü adam bizde.”

Bale ve Waititi’nin yanı sıra Thor: Love and Thunder’ın başrolünde Chris Hemsworth, Jane Foster rolünde Natalie Portman ve King Valkyrie rolünde Tessa Thompson yer alacak. Galaksinin Koruyucuları’nın oyuncu kadrosu da mücadeleye katılacak ve hatta yazar/yönetmen James Gunn, karakterlerinin nasıl kullanılacağı konusunda bilgisi olmadığını, bu yüzden Marvel ile tekrardan işbirliği yaparak bazı şeylerin düzeltilmesini istediğini de geçmişte dile getirmişti.