2022’de vizyona giren üç MCU filminden birisi olan Thor: Love and Thunder açık ara en heyecan verici olanı gibi gözüküyor. 2017 yapımı Thor: Ragnarok, Thor’un karakterinin genel çekimini yeniden şekillendirdiği için Marvel’ın en iyi eserlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu, hem genel izleyicilerin hem de MCU meraklılarının Thor’un 4 solo film alan tek karakter olarak yeni bir MCU rekoru kırması için gün saymasının nedenlerinden biri.

Thor: Love and Thunder’ın gerçekten de 2022’nin en heyecan verici MCU filmi olacağına inanmak için pek çok neden var. Oyuncular ve ekibin karakter geliştirme potansiyeli bu filmi kolayca diğerlerinden ayırıyor.

Taika Waititi, MCU’nun En İyi Komedi Yönetmeni

Filme olan heyecanın ilk ve en önemli nedenlerinden biri de Taika Waititi’nin yönetmenliğe dönmesi. Ragnarok’taki büyük başarısının ardından Yeni Zelandalı yönetmen, Thor’un karakterini ve izleyicilerin onun hakkında neleri sevdiğini anladığını kanıtladı. Ragnarok, Thor’u daha komik hale getirerek yeniden yarattı. 2011’deki Thor’un melodramatik tonuyla ve onun devamı Thor: The Dark World ile tam bir tezat oluşturan bu film belli bir kesimi hep ikiye bölmüş durumdaydı. Ancak devam filminde tüm bu duyguların eşit bir şekilde dağılmış olacağını umuyoruz.

Thor: Love & Thunder, Endgame’in Sonunu Zekice Sürdürebilir

Endgame, Thor’u bulduğundan daha iyi bir yerde bıraktı ancak bu filmden sonra karakterle ilgili hala çözülmemiş birçok olay örgüsü var. Seyirciler Thor’u en son gördüğünde Galaksinin Koruyucuları ile uzaya gidiyordu. Ek olarak, MCU henüz Yeni Asgard’ın durumunu genişletmedi. Norveç’in Tonsberg kasabasındaki Asgard yerleşimi şu anda Valkyrie tarafından yönetiliyor ve yaklaşan filmde yer alacağı doğrulandığından, Yeni Asgard’ın kaderinin filmde ortaya çıkacağını varsaymak mantıklı.

Bu film için kullanılan ekip, oyuncu kadrosu, kötü adam ve kaynak materyal hakkında çok az şey biliyoruz. Ancak Thor: Love and Thunder kesinlikle MCU’nun seyrini değiştirecek bir film olacak.