Thor: Love and Thunder, sinemalardaki ilk hafta sonunda sağlam bir açılış yaparak 2017’deki öncülü Thor: Ragnarok’un açılış hafta sonu gişesini geride bırakmayı başardı.

Thor: Love and Thunder, 2019’un Avengers: Endgame olaylarından sonra başladı ve Chris Hemsworth’un MCU’daki dördüncü solo filmi oldu. Film, Galaksinin Koruyucuları, Jane Foster’ın Mighty Thor’u ve Valkyrie’nin katıldığı ekiple kötü niyetli Gorr the God Butcher’a karşı karşıya gelmelerini konu alıyor. Yönetmen Taika Waititi’ye göre Bale’in Gorr karakteri MCU’nun şimdiye kadar gördüğü en iyi kötü adamlardan biri.

Variety’ye göre Love and Thunder ilk hafta sonunda gişede toplam 143 milyon $ hasılat elde etti ve Amerika’da 4.375 sinemada gösterime girdi. Bu sonuç filmin yaklaşık 150 milyon dolar kazanacağı tahminlerinin altında olsa da, 123 milyon dolarla açılan Thor: Ragnarok’un açılış hafta sonu istatistiklerini geride bıraktı.

Bu sayılara dayanarak Love and Thunder şu anda 2022’nin en büyük üçüncü açılış hafta sonu gişesine sahip oldu. Film, 145 milyon dolar ile Jurassic World: Dominion ve 185 milyon dolar ile Doctor Strange in the Multiverse of Madness’tan sonra geliyor.