Sinemalardaki özel gösteriminin ardından, MCU filmi Thor: Love and Thunder eninde sonunda yayın akışı Disney+’a gelecek. Karışık incelemeleri bulunan devam filmi, sinemalarda bir gişe başarısı olarak nitelendirildi ve 2022 için yalnızca Doctor Strange in the Multiverse of Madness ve Jurassic World Dominion’un gerisine düştü.

Thor: Love and Thunder’ın Disney+’ta yayınlanma tarihi henüz doğrulanmadı, ancak Disney’in önceki hamlelerinin çevrimiçi olarak ne zaman kullanıma sunulacağına ilişkin eğilimler, zaman çizelgesini tahmin etmeye yardımcı oluyor. Doctor Strange in the Multiverse of Madness ilk gösteriminden 47 gün sonra Disney+’ta izlenebilir hale gelirken, 2021’deki Shang-Chi filminin yayınlanması yaklaşık üç ay sürdü.

Shang-Chi’nin gelişi Disney’in hala sinemadan yayına mekanizmasını test ettiği anları içerdiğinden Doctor Strange’in devamı, Thor: Love and Thunder’ın ne zaman geleceğine dair daha doğru bir tahmin veriyor. 47 günlük özel yayının ardından (tipik Çarşambaları gerçekleştirilen Disney+ galasını hesaba katarsak), Thor: Love and Thunder en erken 24 Ağustos’ta Disney+’ta yayınlanabilir. Bununla birlikte Disney sinemalarda uzun süre kalmasını seçerse, Thor: Love and Thunder en geç Ekim ayının başında Disney+’ta yayınlanmaya başlayabilir. Ancak ülkemizdeki şartlar her ikisine de elverişli olmadığı için beklememiz gereken süre bir hayli artacak. Oluşturulan yayın politikalarına göre sinemada gösterime giren bir film yayınından itibaren en az 5 ay geçmeden yayın platformlarına giriş yapamıyor. Bu da demek oluyor ki filmi resmi olarak izlemek için Aralık ayına kadar beklememiz gerekecek.